Najlepsze Domy
Drewno w łazience. Jak o nie dbać?

Drewno w łazience. Jak o nie dbać?

Coraz częściej, aranżując łazienkę staramy się stworzyć przestrzeń relaksu - salon kąpielowy w którym można poddać się uzdrowicielskiej regeneracji. Wygodne, półokrągłe wanny z oknem tuż nad wanną, by móc podziwiać widoki na zewnątrz lub podtynkowe systemy prysznicowe z deszczownicą oraz dyszami masującymi, ekologiczne materiały mają zapewnić nam pełen relaks i komfort podczas codziennej pielęgnacji. Drewno jako materiał szlachetny i naturalny wprowadza do aranżacji szczególny urok podkreśla bliskość człowieka z naturą.

Jednym z obecnie wiodących trendów dekoratorskich jest wykorzystanie naturalnych materiałów w łazience, m.in. drewna, które swoim uniwersalnym pięknem i prostotą form zachwyci każdego wielbiciela jasnej, przestronnej aranżacji i ekologicznego stylu życia. Nie ma nic przyjemniejszego niż dotyk drewnianej podłogi po wyjściu z kąpieli. Dzięki drewnu nasza łazienka stanie się znacznie przytulniejsza i nabierze wyjątkowych walorów estetycznych. O czym warto pamiętać, aby zachować niepowtarzalny urok i piękno drewna w łazience przez wiele lat?

Relaks w piance w duchu eko

Aranżując łazienkę w drewnie, należy zwrócić uwagę na gatunek drewna, kolory z którymi tworzy harmonijnie kompozycje.

W łazience bardzo dobrze sprawdzają się gatunki egzotyczne, m.in. iroko, tek, padouk, merbau, jak również rodzime, twardy dąb czy modrzew, charakteryzujące się podwyższoną odpornością na działanie wilgoci.

Jeśli chcemy stworzyć przestrzeń w duchu ekologicznym, stawiającym na spokojny stan umysłu, zjednoczenie z naturą, wybierzmy jasne kolory, oszczędne kształty i wzory. Raczej gładkie ściany w uniwersalnych bielach, beżach, które rozjaśnią wnętrze i ukoją zmysły niż pstrokate płytki we wzory. Wolnostojąca wanna na drewnianym podeście na tle jasnobeżowych ścian nada aranżacji ponadczasowej elegancji. Jasne oświetlenie, duże lustra, minimalistyczne dodatki spowodują, że cała przestrzeń będzie emanowała naturalną energią i ciepłem, niczym w prawdziwym, domowym sanktuarium do kontemplacji i relaksu.

Jak chronić drewno w łazience?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na drewniane meble czy akcesoria w łazience, w każdym przypadku materiał będzie narażony na działanie wilgoci. Jak temu zapobiec? Np. lakierobejca Premium Wood Design marki Bondex przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania przedmiotów drewnianych wpływa na podwyższoną trwałość mechaniczną powłoki, dzięki czemu jest ona elastyczna, trwała i odporna na działanie wody. Nałożenie już 2-3 warstw pędzlem wzmacnia wytrzymałościowe parametry powłoki. Produkt chroni drewno do 12 lat.

Czytaj także: Łazienka w pastelowych barwach.

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!