REKLAMA
Najlepsze Domy
Dopasuj grzejnik do swojego wnętrza

Dopasuj grzejnik do swojego wnętrza

Pod oknem czy na wolnej ścianie? Pionowy czy poziomy? Wszystko zależy od pomieszczenia i dodatkowych funkcji jakie grzejnik powinien pełnić.

Utarło się przekonanie, że grzejnik powinno się montować pod parapetem. W blokach, ale również domach budowanych dawniej tak było. Jak jest obecnie? To wszystko zależy od pomieszczenia i jego przeznaczenia.

W salonie warto rozważyć opcję pionowego grzejnika np. z funkcją oświetlenia LED dzięki czemu będziemy mieli dodatkowe źródło światła. W kuchni natomiast jeśli powierzchnia pod parapetem nie będzie zabudowana to warto pomyśleć o grzejniku poziomym.

Zachowaj pion, utrzymaj poziom

Grzejniki pionowe to doskonała propozycja ogrzania pomieszczeń, w których nie ma miejsca na tradycyjny grzejnik poziomy. Z drugiej strony, obecnie grzejnik już nie tylko ogrzewa. Może pełnić już wspomnianą funkcję dodatkowego oświetlenia lub lustra. I to rozwiązanie idealnie nadaje się np. w korytarzu.

Grzejniki pionowe w wielu przypadkach pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Takim właśnie modelem jest Niagara. Poprzez swój płaski, gładki wzór ścianki grzewcze Niagary prezentują się jako eleganckie źródła ciepła do zastosowania w dowolnym pomieszczeniu. Jednocześnie pionowo ułożone panele tworzą nowoczesny wzór, który współgra z każdym wystrojem wnętrza.

Czytaj także: Oświetlenie w łazience

A jak jest z poziomymi grzejnikami? Z jednej strony idealnie mogą zagospodarować przestrzeń pod parapetem, a z drugiej nie można tu odmówić opcji z montażem na ścianie. Jest to odważniejsze rozwiązanie. Dobrym przykładem nowoczesnego i prostego wzornictwa jest model Fortuna. Pozioma wersja jest uzupełnieniem i rozszerzeniem rodziny grzejników rurkowych. Wzbogaca ona możliwości aranżacji przestrzeni. Poziomy grzejnik nie zawsze musi mieć swoje miejsce pod parapetem!

Dobrą wiadomością jest to, że nie ma ograniczeń technicznych przy montażu grzejnika poziomego lub pionowego. Wszystko zależy od powierzchni jaką dysponujemy. To co jest tu istotne to nasz własny pomysł na aranżacje. Warto również odwiedzić salon sprzedaży z własnym projektem i skonsultować go z ekspertami. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!