Najlepsze Domy
Domowa przestrzeń bliższa naturze

Domowa przestrzeń bliższa naturze

Urban Jungle o matowej powierzchni, z motywami roślinnymi może stworzyć unikalną przestrzeń w każdym wnętrzu oraz przyciągnąć uwagę – projektanci kolekcji postawili na indywidualność. Fot. Villeroy & Boch
Urban Jungle o matowej powierzchni, z motywami roślinnymi może stworzyć unikalną przestrzeń w każdym wnętrzu oraz przyciągnąć uwagę – projektanci kolekcji postawili na indywidualność. Fot. Villeroy & Boch
Powrót do natury to coraz bardziej wyraźny trend we wnętrzach. Potwierdzeniem są widoczne w nich, nawiązujące do natury kolory, odcienie i wzory.

Żyjemy szybko, pracujemy dużo, często się przemieszczamy – taki obraz jest bliski większości z nas. Dlatego coraz częściej doceniamy chwile spędzone bez pośpiechu, w zgodzie z naturą. Nurt związany z naturalnymi, ekologicznymi rozwiązaniami jest bardzo silny. Obejmuje już nie tylko zdrowe odżywianie, kosmetyki, czy modę, ale także aranżacje wnętrz. Odpowiedni projekt i wybór materiałów sprawi, że domowa przestrzeń będzie bliższa naturze i zgodna z ponadczasowymi trendami.

Przykładem może być najnowsza kolekcja Urban Jungle stworzona przez projektantów Villeroy & Boch. To odpowiedź, w jaki sposób połączyć w sobie subtelną estetykę inspirowaną naturą, design na najwyższym poziomie i szacunek dla środowiska. Aranżacja wnętrz znacznie bardziej niż ubrania pokazuje jacy jesteśmy i czego oczekujemy od życia. Nie może więc być tylko efektem chwilowej mody.

Wnętrze naszego domu to miejsce, w którym powinniśmy czuć się dobrze, które powinno sprawiać, że wypoczywamy. Odpowiedzią bez wątpienia jest trend architektoniczny, który określamy jako „back to nature”. Nurt ten zainspirowany jest naturą, a ona jest niepowtarzalna… i pełna sprzeczności.

Czytaj także: Przepis na piękną łazienkę. 

Z jednej strony dominują w niej kolory, ale z drugiej – surowość. Aranżacje w kremowych odcieniach i szarościach długo nie wyjdą z mody, a wystrój bazujący na delikatnych kolorach zapewnia wiele możliwości. Jednak tym, co przede wszystkim kojarzy nam się z naturą, są rośliny. Mogą, a nawet powinny znajdować się we wnętrzach. Dopełnieniem wystroju mogą być motywy roślinne, np. na ścianach. Taka jest najnowsza kolekcja – Urban Jungle. To propozycja dla osób, które szukają naturalnego relaksu, a jednocześnie unikalnych, jedynych w swoim rodzaju, wyróżniających się wnętrz.

Urban Jungle o matowej powierzchni, z motywami roślinnymi może stworzyć unikalną przestrzeń w każdym wnętrzu oraz przyciągnąć uwagę – projektanci kolekcji postawili na indywidualność. Płytki to nie tylko dopracowane detale, ale też dbałość o wyjątkową jakość swoich płytek. Innowacyjną powierzchnię CeramicPlus bardzo łatwo utrzymać w czystości - do skutecznego wyczyszczenia wystarczy jedynie… woda! Wynikają z tego same plusy. Mniej sprzątania, mniej wydatków, mniej zagrożeń dla środowiska i świadomość najwyższej jakości. 

Źródło: Villeroy & Boch.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!