REKLAMA
Najlepsze Domy
Dom prawdziwie "inteligentny" z bezpiecznym wejściem

Dom prawdziwie "inteligentny" z bezpiecznym wejściem

Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne, a także oświetlenie i inne domowe urządzenia połączone systemem sterowania radiowego BiSecur tworzą dom prawdziwie inteligentny. Opracowany przez firmę Hörmann system dwukierunkowego sterowania radiowego sprawia, że jest on jednocześnie niezwykle bezpieczny.

Nowoczesna technologia BiSecur pozwala sterować bramą wjazdową, garażową i drzwiami wejściowymi oraz monitorować ich położenie nie tylko za pomocą pilota z każdego miejsca  w zasięgu sieci domowej, ale także – dzięki specjalnej aplikacji BiSecur i bramce Gateway – za pomocą smartfona czy tabletu – z dowolnego miejsca na świecie.

Po połączeniu bramki Gateway z domowym routerem, za pomocą aplikacji BiSecur na smartfonie czy tablecie możemy skonfigurować poszczególne urządzenia wyposażone w odbiornik radiowy Hörmann.

To pozwoli nam na sterowanie i nadzór nad nimi nawet podczas zagranicznego urlopu czy delegacji, sprawi, że nasz inteligentny dom będziemy mieć zawsze w zasięgu ręki. Będziemy mogli wpuścić do domu dziecko wracające ze szkoły czy otworzyć bramę sąsiadowi, który pod naszą nieobecność zajmie się ogrodem.

Zawsze też będziemy mogli sprawdzić czy wszystkie urządzenia w naszym domu mają taki status (otwarte/zamknięte, włączone/wyłączone), jaki sobie życzymy,a w razie konieczności jednym przyciskiem pilota wydać odpowiednie polecenie. 

Indywidualne scenariusze

Inteligentny dom odpowiada na potrzeby swoich mieszkańców. Zna ich upodobania, preferencje, przyzwyczajenia. Aplikacja BiSecur firmy Hörmann umożliwia tworzenie takich indywidualnych scenariuszy. Jest to szczególnie przydatne w często powtarzających się sytuacjach, takich jak codzienny powrót do domu.

Uruchomienie jednego przycisku umożliwia bowiem automatyczne wykonanie określonych operacji zawsze w tej samej kolejności, bez konieczności wydawania pojedynczych poleceń.

Można wtedy np. otwierać lub zamykać równocześnie bramę garażową i wjazdową, sterować drzwiami wejściowymi  i oświetleniem podjazdu. Z aplikacji może korzystać dziewięciu użytkowników, którym – w zależności od potrzeb i stopnia zaufania –możemy dać różne uprawnienia.

Bezpieczny system

Komfort domu inteligentnego stworzonego przez firmę Hörmann to także poczucie zapewnianego przez system pełnego bezpieczeństwa. Napędy z dwukierunkowym  sterowaniem radiowym BiSecur wykorzystują bowiem – znaną z bankowości elektronicznej – technologię 128 bitów.

Gwarantuje ona stuprocentowe zabezpieczenie sygnału przekazywanego z pilota do napędu i z napędu do pilota, maksymalną jego ochronę przed skopiowaniem przez złodzieja. Możemy więc mieć pewność, że nikt niepowołany nie przechwyci kodu i nie dostanie się do naszego domu czy garażu.

Prawdziwy komfort daje też możliwość sprawdzenia w każdej chwili, a z bramką Gateway BiSecur – także w każdym miejscu - czy brama lub np. drzwi wejściowe zostały zamknięte. W razie konieczności można to uczynić jednym przyciskiem.

Inteligentne drzwi wewnętrzne

Dom inteligentny oznacza zazwyczaj zdalną obsługę i kontrolę bram, drzwi wejściowych, okien czy rolet. Oferta firmy Hörmann umożliwia włączenie w ten system także drzwi wewnątrz domu. Innowacyjne dwukierunkowe sterowanie radiowe BiSecur jest bowiem również wykorzystane w napędzie do drzwi wewnętrznych PortaMatic.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!