Najlepsze Domy
Dom inteligentny coraz popularniejszy w Polsce

Dom inteligentny coraz popularniejszy w Polsce

Fot. Fibaro
Fot. Fibaro
Według najnowszych badań Fibaro, rozwiązania smart home cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju – trzech na czterech Polaków chciałoby korzystać z nich w swoich domach. Równolegle, rynek wymaga jeszcze sporej edukacji – ponad 22% ankietowanych mylnie wskazało czym dokładnie jest smart home, kojarząc go m.in. z pakietem telewizji cyfrowej.

Przy takim wyzwaniu, eksperci jednoznacznie stwierdzają, że konieczna jest dalsza edukacja pod względem oferowanych przez producentów rozwiązań. 

Smart home może zaspokajać potrzeby Polaków w różnych obszarach, głównie takich jak: wygoda, bezpieczeństwo, czy oszczędności. Warto wybrać więc system modułowy, taki jak FIBARO. Można go wtedy rozbudowywać stopniowo, dostosowując do możliwości finansowych rodziny i rosnących potrzeb domowników. W tym kontekście istotne są także rozwiązania bezprzewodowe, które świetnie sprawdzą się zarówno w nowo powstającym budynku, jak i w istniejącym mieszkaniu. Umożliwia to instalację bez kucia ścian i jakichkolwiek remontów – mówi Mikołaj Pertek, Country Manager Fibaro.

Czytaj także: Wąski dom z ruchomą fasadą.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!