Najlepsze Domy
Dlaczego wybieramy kabinę prysznicową?

Dlaczego wybieramy kabinę prysznicową?

Wanna stosowana jest do kąpieli od wieków, jednak obecnie dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe. Zajmują mniej miejsca, wzięcie prysznica trwa krócej, a do tego zużywamy mniej wody niż kąpiąc się w wannie. Do dyspozycji mamy kabiny narożne, drzwi prysznicowe, ścianki walk-in, jak i kabiny wolnostojące.

Ludzie, aby się umyć, zanurzali się w wodzie od niepamiętnych czasów. Pierwszą wannę wymyślono w starożytnej Grecji, w XVI w p.n.e. Od tego czasu jest wykorzystywana do kąpieli, w zaciszu własnego domu. Obecnie mamy świadomość, iż służy nie tylko higienie, ale także naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Mimo, iż korzystanie z niej pochłania więcej czasu i wody, to nadal ma wielu zwolenników.

Czym wyróżnia się wanna?

Główne jej cechy to:

- duży wybór kształtów i rozmiarów
- wysokie zużycie wody, które wynosi średnio 100 l/min
- dzięki zastosowanemu materiałowi możemy utrzymać temperaturę wody
- możliwość relaksu i odpoczynku, dzięki długim i ciepłym kąpielom
- komfort i przyjemność z kąpieli zwiększają modele z hydromasażem
- rozwiązanie zalecane szczególnie osobom, które posiadają małe dzieci lub zwierzęta domowe.

Kabina przy dzisiejszym tempie życia

W dzisiejszych czasach, gdy żyjemy szybko i aktywnie, lepszym rozwiązaniem wydaje się być kabina prysznicowa. Dzięki niej oszczędzamy czas, jak i wodę, a co za tym idzie pieniądze. Posiadacze małej łazienki mogą nie mieć wyboru, gdyż wanna po prostu się do niej nie zmieści.

Czym wyróżnia się kabina prysznicowa?

Do jej najważniejszych cech należy:

- ze względu na niskie zużycie wody, które średnio wynosi 30 l/min, możemy wykąpać się nie tylko szybko, ale i taniej
- więcej możliwości montażu, dzięki dużemu wyborowi kabin i brodzików, zarówno pod względem jego wysokości (wysoki lub niski, walk-in), jak i kształtu (półokrągłe, prostokątne, pięciokątne)
- większy komfort dzięki zamontowaniu dodatkowych dysz prysznicowych
- wyższe bezpieczeństwo dla dzieci, seniorów i osób ograniczonych ruchowo - dzięki zastosowaniu płytkiego brodzika antypoślizgowego lub siedziska
- umycie całej kabiny z brodzikiem i armaturą może zająć więcej czasu niż umycie wanny.

Jakie rodzaje kabin wyróżniamy?

Narożne

Najczęściej wybieramy narożne kabiny prysznicowe, które przylegają do 2 ścian, gdyż:
- zajmują mało miejsca
- mamy ich duży wybór
- są łatwiejsze w montażu i utrzymaniu czystości.

Kabiny przyścienne mogą mieć kształt kwadratu, prostokąta, pięciokąta czy półokrągły.

Drzwi prysznicowe

Kolejną propozycją są wnękowe kabiny prysznicowe, w których jedynym bokiem są drzwiczki. Ten typ przeznaczony jest do łazienek z wnęką. Jeśli jej nie posiadamy, można taką wnękę na kabinę utworzyć - poprzez postawienie dodatkowej ścianki lub ścianek.

Ścianki prysznicowe walk-in

Brodzika, ani drzwi nie potrzebują kabiny prysznicowe typu walk-in, gdyż ich obszar w łazience oddziela jedynie ścianka. Szczególnie okazale prezentują się w większych pomieszczeniach.

Wolnostojące

Żadnym bokiem nie przylegają do ścian łazienki. Mogą być zainstalowane w dowolnym miejscu w łazience, jednak wymagają specjalnego doprowadzenia wody i odpływu do kanalizacji. Zajmują dużo powierzchni, dlatego przeznaczone są przede wszystkim do salonów kąpielowych i dużych łazienek.

Kształt brodzika

Kabina tworzy z brodzikiem spójną całość, dlatego te 2 elementy muszą do siebie idealnie pasować. W przeciwnym wypadku może nam grozić wyciekanie wody, jak i wrażenie dyskomfortu podczas brania prysznica. Z tego powodu najlepiej będzie, gdy wybierzemy kabinę i brodzik, które zostały wyprodukowane przez tą samą firmę. Ułatwi to nam dopasowanie ich wymiarów i kształtów.

(Źródło: gnsbud.pl)

Czytaj także: Panele w kuchni i łazience.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!