REKLAMA
Najlepsze Domy
Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Co prawda okna drewniane są niezwykle solidne i wytrzymałe, niemniej aby właściwie pełniły swoją rolę musimy pamiętać o tym, że wymagają odpowiedniej konserwacji. Fot. 123rf
Co prawda okna drewniane są niezwykle solidne i wytrzymałe, niemniej aby właściwie pełniły swoją rolę musimy pamiętać o tym, że wymagają odpowiedniej konserwacji. Fot. 123rf
Drewno kusi swoim naturalnym wyglądem i, według obiegowej opinii, znacznie wycisza hałas z zewnątrz oraz utrzymuje ciepło. Warto jednak mieć na uwadze, że o piękno trzeba dbać. Drewno wymaga okresowej konserwacji i zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych.

Największą zaletą okien drewnianych jest ich naturalność. Dzięki temu wpisują się niemalże w każde wnętrze. Będą zatem ozdobą dla nowoczesnych mieszkań, domów zaprojektowanych zgodnie z nurtem ekologicznym, a nawet takich, które utrzymane są np. w tradycyjnym, podhalańskim stylu.

Produkt ten posiada również szereg zalet typowo funkcjonalnych, jak np. niska przenikalność cieplna. Dla inwestora oznacza to brak „uciekającego” ciepła na zewnątrz i przenikania zimna zza okna do środka pomieszczenia. Okna drewniane można również określić mianem „naturalnego regulatora wilgoci", potrafią one bowiem absorbować jej nadmiar.

Do największych zalet drewna należy to, że jest materiałem w pełni ekologicznym oraz wbrew pozorom odpornym na czynniki zewnętrzne. Docenią go zwłaszcza ci, którzy szukają rozwiązań dla mocno nasłonecznionych ekspozycji, ponieważ drewno nie wypacza się ani nie ulega odkształceniom – komentuje Karolina Trzcińska, ekspert firmy Budvar.

Co prawda okna te są niezwykle solidne i wytrzymałe, niemniej aby właściwie pełniły swoją rolę musimy pamiętać o tym, że wymagają odpowiedniej konserwacji.

Drewno należy co sezon impregnować specjalnymi środkami, które są przeznaczone do wykonywania regularnych prac konserwatorskich. Prace te powinny odbywać się możliwie często – w zależności od warunków atmosferycznych nawet 2 razy do roku.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!