Najlepsze Domy
Czysta kuchenka mikrofalowa

Czysta kuchenka mikrofalowa

Fot. Amica
Fot. Amica
Żyjąc w ciągłym pośpiechu nie mamy na nic czasu. Kuchenka mikrofalowa jest więc niezastąpiona w podgrzewaniu naszych posiłków. Aby móc w pełni cieszyć się z funkcji tego urządzenia należy o nie dbać, regularnie czyścić i prawidłowo z niego korzystać.

Na trwałość każdego sprzętu wpływa przede wszystkim jakość jego wykonania. Bardzo ważnym parametrem jest moc oraz wszelkie funkcje. Również sposób w jaki z niego korzystamy i w jaki sposób o nie dbamy wpływa na żywotność. Aby wyczyścić naszą mikrofalę, potrzebujemy jedynie delikatnej szmatki. Bardzo ważny jest również materiał naczyń, które wkładamy do urządzenia – tutaj, powinniśmy zastosować się do zaleceń producenta. Włożenie metalowego pojemnika bądź plastikowej tacki z folią może stale uszkodzić nasze urządzenie. Musimy również pamiętać o tym, że nie powinno się włączać mikrofali, jeśli w środku nic nie ma.

Zabrudzenia kontra para

Istnieje kilka domowych sposobów, które skutecznie poradzą sobie z zabrudzeniami we wnętrzu mikrofali. Możemy użyć soku z cytryny, mieszanki wody z octem lub sodę oczyszczoną. Są to jednak metody, które nie zawsze sprostają każdemu rodzajowi zabrudzeń. Najlepiej znaleźć taki sposób, który pomoże nam pozbyć się brudu, a jednocześnie nie będzie zbyt czasochłonny.

Kolejnym sposobem na sprzątanie mikrofalówki jest para wodna. To nowa metoda czyszczenia parą – Steam Clean. Para bardzo szybko radzi sobie z zabrudzonymi naczyniami, resztkami jedzenia czy przykrym zapachem.

Czyści się sama?

Czyszczenie parowe to bardzo przydatna funkcja, która z pewnością przyda się w każdym domu. Wystarczy włączyć jeden przycisk, aby ją uruchomić. Cały proces nie wymaga od nas żadnego wysiłku, gdyż w przeciągu 15 min wszystko wyczyści się samo. Po wyznaczonym czasie nasz sprzęt jest idealnie czysty i odświeżony. Para sprytnie osiada na ściankach mikrofali, zmiękcza brud i całkowicie usuwa. W następnej kolejności urządzenie przechodzi w tryb suszenia. Po takim 'zabiegu' nie ma w niej resztek jedzenia i przyjemnie pachnie, więc od razu jest gotowa do użycia. Ta innowacyjna funkcja jest stosowana na coraz szerszą skalę. Koniec z uporczywym szorowaniem – wystarczy wcisnąć guzik. Kuchenka mikrofalowa z funkcją Steam Clean to ogromna wygoda.

Domowe sposoby

Na pomoc idzie cytryna! To właśnie dzięki niej w łatwy sposób doprowadzimy naszą kuchenkę do odpowiedniego stanu. Jest to naturalny środek, który z łatwością pozbędzie się brudu. Dodatkowo usunie nieprzyjemny zapach, który pozostaje w mikrofalówce po odgrzewaniu różnych potraw.

Jak wyczyścić mikrofalówkę za pomocą cytryny? Wystarczy przygotować odpowiedni roztwór składający się z wody i cytryny, po czym umieszczamy go w szklanej misce i wkładamy do kuchenki. Po ustawieniu najwyższej mocy, włączamy urządzenie na około 4 minuty. Powstająca para powoduje zmiękczenie zanieczyszczeń, przez co są znacznie łatwiejsze do usunięcia. Po wyciągnięciu miski z mikrofalówki, myjemy jej wnętrze za pomocą szmatki i gorącej wody.

Zamiast cytryny możemy zastosować również ocet, jednak ma on dość intensywny i drażniący zapach. Mimo bardziej nieprzyjemnych zapachów ocet poradzi sobie z brudną kuchenką mikrofalową równie dobrze jak cytryna.

Czysta mikrofalówka to czysta żywność

Podczas podgrzewania jedzenia w mikrofalówce, brud z urządzenia przechodzi na potrawy, zatem musimy dbać przede wszystkim o higienę. Czyszczenie cytryną lub choćby octem nie zajmuje dużo czasu zatem warto poświęcić kilka chwil na usunięcie brudu, aby później móc cieszyć się z pięknie pachnących i smacznych potraw.

Czytaj także: AGD w funkcjonalnej kuchni.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!