Najlepsze Domy
Czym wykończyć ściankę nad blatem kuchennym?

Czym wykończyć ściankę nad blatem kuchennym?

Aranżacja wnętrz to skomplikowana sztuka. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, jak ergonomia, koszty wykończenia oraz jakość użytych materiałów. A to raptem kropla w morzu potrzeb.

Piękne i trwałe materiały ścienne są niezwykle pożądanym elementem aranżacji wnętrz. Bez różnicy, czy urządzamy wnętrze prywatnego domu, czy też przestrzeń publiczną, powinny być ich wizytówką. 

Wybieramy materiały wykończeniowe oczami, skupiając się na ich walorach wizualnych, przez co często zapominamy, że łatwość utrzymania w czystości stosowanych produktów ma niebagatelne znaczenie. Chcąc urządzić ładnie biuro lub dom, nie musimy jednak rezygnować z funkcjonalnych rozwiązań, na rzecz pięknego wyglądu wnętrza.Na rynku dostępne są materiały, dzięki którym  przestrzenie domowe będą praktyczne oraz efektowne.

Modna i praktyczna

Urządzenie modnej kuchni to nie lada wyzwanie, a przecież pamiętać trzeba także o jej funkcjonalności. Ważne jest nie tylko prawidłowe rozmieszczenie stref, wybór trwałych mebli, które posłużą nam przez długie lata, ale również praktycznych materiałów.

To, co w kuchni przykuwa największą uwagę, to ściana nad blatem. Wariacji na temat sposobów jej wykończenia jest dziś wiele, jednak nie wszystkie materiały spełnią nasze oczekiwania. Szczególnie, jeśli zależy nam na tym, by kuchnia była łatwa do utrzymania w czystości. Wydawać się może, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybór szkła. Jednak ktoś, kto nie lubi często sprzątać, szybko przekona się, że będzie ono zmorą kuchennej aranżacji. Na szkle pozostanie każdy odcisk palca oraz każda kropla wody. Codzienne przemywanie szkła będzie więc koniecznością. Płytki to wybór najbardziej popularny, jednak wymaga klejenia i fugowania, co oznacz remont i bałagan. Ponadto na fugach z łatwością gromadzi się kurz i tłuszcz, a tę przestrzeń nie łatwo jest wyczyścić.

W jaki więc sposób wykończyć ścianę nad kuchennym blatem, aby aranżacja była nie tylko funkcjonalna, ale też ładnie się prezentowała? Rozwiązaniem mogą być ścianki przyblatowe Pfleiderer. Wygodne formaty 4.100 x 600 mm, w jakich są dostępne, pozwalają zagospodarować cały element ściany między blatem, a wiszącymi szafkami. Ponadto jej montaż jest prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Wystarczy przykleić ją do ściany za pomocą mocnego kleju, aby móc cieszyć się piękną powierzchnią przez długie lata. Ścianki przyblatowe Pfleiderer oklejone są wytrzymałym laminatem HPL, który dostępny jest w wielu pięknych i modnych wzorach. Co więcej, ta sama gama barw dedykowana jest blatom kuchennym Pfleiderer. Możemy więc ścianę i blat wykończyć w identycznej kolorystyce. Zabieg ten sprawi, że kuchnia będzie wydawała się optycznie większa, a co najważniejsze urządzimy ją w najmodniejszym obecnie stylu.

Czytaj także: Kuchnia w klasycznej odsłonie.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!