Najlepsze Domy
Czym powinno charakteryzować się nowoczesne okno?

Czym powinno charakteryzować się nowoczesne okno?

W modelu Prismatic światło jest na pierwszym miejscu. Wyrób pozwala więc na wydobycie z promieni całego ich uroku i skupieniu ich we wnętrzu mieszkania. Fot. Oknoplast
W modelu Prismatic światło jest na pierwszym miejscu. Wyrób pozwala więc na wydobycie z promieni całego ich uroku i skupieniu ich we wnętrzu mieszkania. Fot. Oknoplast
Nowoczesne okno, oprócz najwyższej jakości wykonania, posiada wysokie właściwości proekologiczne, ekonomiczne, a ponadto sprawia, że przestrzeń staje się jaśniejsza i bardziej komfortowa. Ponadto, poprzez niski współczynnik przenikania ciepła pozwala chronić dom przed jego utratą, co wpływa na zwiększenie oszczędności domostwa.

Okna spełniające powyższe wymagania coraz częściej można spotkać w ofercie producentów stolarki otworowej. Duża w tym "zasługa" przepisów, które już w 2021 roku wejdą w życie, a które nakazują budowanie wyłącznie energooszczędnych domów. A nie ma energooszczędnych domów bez odpowiednio "ciepłej" stolarki otworowej. 

Przykładem nowoczesnego, ekologicznego podejścia do okien jest produkt Prismatic. Wśród jego ważniejszych zalet wymienić można jego proekologiczne właściwości. W tym modelu, poprzez obniżenie profilu, została zmniejszona ilość wykorzystywanej mieszanki PVC potrzebnej do produkcji okna. Ponadto okno to pozwala na dogrzanie i doświetlenie pomieszczeń za pomocą większej ilości naturalnego światła słonecznego. 

Parametry termoizolacji

Okno Prismatic posiada wiele innowacyjnych pod względem technologii cech oraz solidnych parametrów. Środkowa uszczelka zamontowana w ramie podwyższa izolacyjność termiczną i akustyczną produktu. W rezultacie współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 0,78 W/(m²K), natomiast wskaźnik izolacyjności akustycznej właściwej sięga 33 dB. Dzięki wykorzystaniu oryginalnego wewnętrznego układu komór w profilu oraz wzmocnieniom okno jest także trwałe i bezpieczne, a rozwiązanie to nadaje mu dużą stabilność.

Wyjątkowy design

W modelu Prismatic światło jest na pierwszym miejscu. Wyrób pozwala więc na wydobycie z promieni całego ich uroku i skupieniu ich we wnętrzu mieszkania. W rezultacie pomieszczenia są bardziej naświetlone, a tym samym cieplejsze. Lekka rama okna ma zarazem wpływ na nowoczesny design produktu. 

Źródło: Oknoplast. 

Czytaj także: Zalety domów z prefabrykatów. 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!