REKLAMA
Najlepsze Domy
Cztery strony świata na polskich dachach

Cztery strony świata na polskich dachach

Klasyczne piękno, nowoczesny minimalizm, charakterystyczne faliste kształty oraz romantyczny sznyt. To wszystko odnajdziemy w dachówkach cementowych Creaton Polska, inspirowanych najpiękniejszymi dachami świata. Dachówki, nawiązujące swoimi nazwami do czterech różnorodnych miast, zyskały teraz nową jakość.

Dachówki cementowe dorównują ceramicznym, a w niektórych aspektach nawet je przewyższają. Tego rodzaju rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, którzy doceniają jego walory użytkowe i wizualne. W kolekcji dachówek cementowych Creaton odpowiednie dla siebie pokrycie znajdą zarówno miłośnicy klasycznych kształtów, jak i zwolennicy nowoczesnych, płaskich form.

Prosta linia, nadająca powierzchni dachu rozmachu i nowoczesności – to właśnie dachówka cementowa Kapstadt. Zachwyca ona swoją szlachetną elegancją, a jej profil idealnie pasuje do dachów stromych na budynkach o współczesnej architekturze. Nie tylko znakomicie wygląda, lecz również świetnie znosi obciążenia spowodowane przez wiatr i śnieg, chroniąc jednocześnie przed przedostawaniem się wody pod połać dachową.

Odmienne, pochodzące z południa Europy inspiracje wpłynęły na formę dachówki cementowej Verona. Prostota połączona z delikatną finezją w postaci zaokrąglonego kształtu sprawia, że dachówka ta swoim wyglądem przywołuje na myśl dachy romantycznej, włoskiej Werony. Dobrze sprawdza się zwłaszcza na połaciach o dużych powierzchniach położonych na budynkach jednorodzinnych.

Do wzoru pierwszej stosowanej w budownictwie dachówki typu mnich-mniszka, której historia sięga antycznego Rzymu, nawiązuje zaś dachówka cementowa Heidelberg. Cechuje ją łagodny kształt oraz zaokrąglenia czołowe, co sprawia, że ułożony z niej dach jest pełen klasycznej harmonii. Dobrze komponuje się zwłaszcza z budynkami o tradycyjnej architekturze.

Prosto z chłodnej północy inspiracje czerpie natomiast dachówka cementowa Göterborg. Ta klasyczna dachówka o charakterystycznym falistym kształcie – współczesny wariant tradycyjnej esówki – jest bardzo wytrzymała, szczelna i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Stworzony z niej dach może przywodzić na myśl delikatne morskie fale.

Dachówki cementowe Creaton Polska dostępne są teraz w nowych rodzajach powłok. Planar zwiększa gładkość dachówki, nadaje jej satynowy połysk i zapewnia jeszcze lepsze parametry użytkowe. Ułatwia również usuwanie zanieczyszczeń z połaci dachu. Duratop Pro  to zaś idealnie gładkie wykończenie, podkreślające intensywność barw. Gwarantuje najwyższe właściwości hydrofobowe. Nową jakość dachówek podkreśla również zastosowanie w ich produkcji udoskonalonego, barwionego w masie materiału.

Malowanie okien i drzwi. Kiedy i jak to prawidłowo wykonać?

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!