Najlepsze Domy
Ciepły montaż okien i drzwi

Ciepły montaż okien i drzwi

Oprócz doboru wysokiej jakości produktów, równie ważny jest ich prawidłowy montaż. Fot. DOBRY MONTAŻ
Oprócz doboru wysokiej jakości produktów, równie ważny jest ich prawidłowy montaż. Fot. DOBRY MONTAŻ
Oprócz doboru wysokiej jakości produktów, równie ważny jest ich prawidłowy montaż. Tak jest także w przypadku okien i drzwi, które wybieramy przecież z myślą o długoletnim użytkowaniu. Nowoczesną techniką instalacji stolarki okiennej i drzwiowej, pozwalającą w pełni wykorzystać parametry użytkowe nowoczesnych wyrobów jest „ciepły” montaż.

Po zakończeniu montażu, wszystkie trzy warstwy – taśma zewnętrzna i wewnętrzna oraz piana – powinny zostać obrobione i przykryte tynkiem. W ten sposób stają się dla nas, użytkowników okna lub drzwi, niewidoczne – cały czas spełniają jednak swoją funkcję.

Jakie są zatem korzyści z wykorzystania „ciepłego” montażu warstwowego? Przede wszystkim jest to ograniczenie strat energii cieplnej, poprzez eliminację tzw. mostków termicznych, co przekłada się zarówno na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie budynku, jak i wzrost komfortu z jego codziennej eksploatacji.

Jak wiadomo, zawilgocenie sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, lecz mogą również negatywnie oddziaływać na zdrowie domowników. Stosowane w „ciepłym” montażu taśmy stanowią skuteczną barierę dla wilgoci, z jednej strony blokując jej dopływ z zewnątrz, a z drugiej, pozwalając na dyfuzję pary wodnej z wewnątrz domu.

Dzięki prawidłowo wykonanej, warstwowej instalacji okien lub drzwi, możemy się także cieszyć komfortem akustycznym. Brak szczelin na styku stolarka-mur i odpowiednio zabezpieczona piana montażowa sprawiają, że do pomieszczeń dociera mniej niechcianych dźwięków z zewnątrz. Wreszcie, „ciepły” montaż to wygoda bezproblemowego użytkowania stolarki, jej trwałość oraz spokój na lata.

Producenci cały czas poprawiają parametry izolacyjne swoich wyrobów, więc wprowadzenie ciepłego montażu jako standardu prawidłowego wykonania izolacji stolarki otworowej jest niezbędne – dodaje Janusz Smyda.

Aby wymienione wyżej korzyści stały się faktem, niezbędne jest powierzenie prac montażowych fachowej, właściwie przygotowanej do swoje pracy ekipie monterów. Nie dajmy się wiec skusić niesprawdzonym, podejrzanie tanim ofertom z rynku – montaż warstwowy wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, a takowe posiadają tylko dobrzy specjaliści.

Czytaj także: Wiosenny przegląd i pielęgnacja okien.  

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!