REKLAMA
Najlepsze Domy
Budujemy energooszczędny dom z betonu komórkowego

Budujemy energooszczędny dom z betonu komórkowego

Beton komórkowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to materiał, który ma szerokie zastosowanie w budownictwie – można go stosować do realizacji domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także innych obiektów. O zaletach i właściwościach tego materiału opowiadają – Małgorzata Simla, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG i Robert Janiak, Product Manager z firmy H+H.

Dlaczego warto wybrać beton komórkowy? 

Beton komórkowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to materiał, który ma szerokie zastosowanie w budownictwie – można go stosować do realizacji domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także innych obiektów.

Najważniejsze cechy betonu komórkowego wyróżniające go na tle innych materiałów budowlanych, wynikają z podstawowej właściwości technicznej tego produktu ściennego jaką jest niska gęstość objętościowa. Niskiej gęstości objętościowej beton komórkowy zawdzięcza swoje główne cechy: doskonałe parametry izolacyjności cieplnej i niezwykle łatwy montaż i obróbkę. Gęstość betonu komórkowego wynika ze struktury wewnętrznej złożonej z olbrzymiej ilości komórek, w których uwięzione jest powietrze, najlepszy izolator cieplny. Dzięki temu, w kwestii izolacyjności cieplnej, materiał ten nie ma dla siebie konkurencji. Wpisuje się idealnie w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Spełnia aktualne i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych. Dodatkowo struktura betonu komórkowego tworzy produkt bardzo łatwy w montażu i obróbce. Niewielka gęstość bloczków sprawia, że elementy te mające nawet sporą objętość i wymiary są stosunkowo lekkie. Podnoszenie, przenoszenie, układanie bloczków nie sprawia wykonawcom większych problemów. Ponadto, dzięki małej gęstości łatwo je docinać za pomocą ręcznej piły - wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager z firmy H+H.

Ciepły dom

Bloczki z betonu komórkowego to doskonały materiał do budowy domu o obniżonym zapotrzebowaniu na energię. To jedyne pewne tworzywo, z którego można wykonać energooszczędną ścianę jednowarstwową, która będzie się charakteryzowała niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz wysoką izolacyjnością cieplną.

Beton komórkowy to produkt ekologiczny, produkowany z nieszkodliwych dla zdrowia surowców, o najniższej promieniotwórczości. Jego właściwości idealnie wpisują się w kierunek energooszczędnego budownictwa, ograniczające wpływ człowieka na środowisko naturalne. Bloczki z betonu komórkowego są surowcem zapewniającym wysoką izolacyjność cieplną i odpowiedni poziom wilgotności wewnątrz. Są także odporne na ogień. Przycinanie czy szlifowanie bloczków nie jest pracochłonne, dlatego można wykonywać z nich ściany o skomplikowanym kształcie. Szybkie murowanie pozwala zaoszczędzić koszty wykonawstwa. Inwestycję naszą zrealizujemy prosto, szybko i ekonomicznie przy utrzymaniu bardzo dobrych parametrów cieplnych. Bloczki betonu komórkowego można także wykorzystać do budowy półek, obudowy kominka czy zabudowy w łazience – przekonuje Małgorzata Simla, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Według szacunków Stowarzyszenia Producentów Betonów, około 40% wszelkich ścian w Polsce jest wznoszonych z betonu komórkowego. Beton komórkowy jest materiałem ściennym numer jeden w Polsce. Prognozujemy, że ten udział rynkowy będzie się utrzymywał lub zwiększał wraz ze wzrostem zainteresowania energooszczędnymi technologiami przeznaczonymi do budownictwa – zauważa ekspert z firmy H+H.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!