REKLAMA
Najlepsze Domy
Betonowe DIY: zrób magnesy i uchwyty do szafek

Betonowe DIY: zrób magnesy i uchwyty do szafek

Czasy, kiedy beton był kojarzony wyłącznie z budynkami i pomieszczeniami w stanie surowym minęły bezpowrotnie. Już od kilku sezonów projektanci i architekci traktują go na równi z drewnem, szkłem, metalem czy innymi materiałami, które nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Ale ta mieszkanka cementu i kruszywa sprawdza się doskonale nie tylko na ścianach, podłogach czy blatach – to również niezwykle „wdzięczny” materiał do wykonania własnych dekoracji i domowych akcesoriów.

Beton jest bardzo prosty „w obsłudze”, z którą poradzą sobie nawet najbardziej niedoświadczone ręce. Nie ma też specjalnych wymagań – wystarczy pojemnik, woda, nożyczki, mieszadło (np. gładki, oczyszczony z odstających elementów patyk lub drewniana listewka) i pomieszczenie o dobrej wentylacji. Przydadzą się także rękawiczki.

Betonowe DIY

Do „betonowego DYI” (z ang. do it yourself – zrób to sam) najlepiej wybrać gotową suchą mieszankę. W tej roli idealnie sprawdzi się beton B20, przeznaczony do wykonywania drobnych robót betoniarskich i naprawczych oraz elementów tzw. małej architektury. Wystarczy zmieszać go z wodą według instrukcji podanej na opakowaniu i po kilku do maksymalnie kilkunastu minutach jest gotowy do użycia.

Z pomocą tego produktu można stworzyć mnóstwo dekoracji do domu, które każdemu wnętrzu dodadzą nowoczesnego sznytu. Dla poszukujących inspiracji i tych, którzy nie mają doświadczenia w tego typu ręcznych pracach przygotowaliśmy parę  naprawdę prostych w wykonaniu, a zarazem bardzo efektownych propozycji.

Magnesy i uchwyty do szafek

Z ich wykonaniem poradzi sobie każdy. Wszystko, czego potrzebujemy do stworzenia własnych, niepowtarzalnych ozdób na lodówkę to – oprócz betonu i małych okrągłych magnesów, które bez problemu można kupić w sieci lub sklepach dla majsterkowiczów – silikonowa foremka do lodu lub babeczek z przegródkami w dowolnym kształcie.

Każdą z nich wystarczy zalać świeżym betonem i umieścić na środku magnesowy krążek. Po wyschnięciu są gotowe, choć można je również pomalować farbami, jeśli mamy taką ochotę.

Uchwyty do szafek robi się bardzo podobnie. Zamiast magnesów w foremkach umieszczamy po prostu wkręty o rozmiarze pasującym do otworów w meblach.

Dowiedz się, jak samodzielnie odnowić kaloryfer.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!