Najlepsze Domy
Barwy sprzyjające nauce

Barwy sprzyjające nauce

Koncepcja HEI Schools opiera się na kreatywnym wystroju wnętrz. Zabawa jako nieodzowny element nauki jest mocno akcentowana w fińskim programie edukacji wczesnoszkolnej. W projektowaniu wnętrz bardzo ważne jest stworzenie harmonijnej przestrzeni, która będzie miała pozytywny wpływ na samopoczucie dzieci. Z uwagi na właściwości niektórych kolorów, pobudzające lub uspokajające, stworzono kolorowe przestrzenie dopasowane do konkretnych potrzeb – nauki i zabawy.

Nauka poprzez zabawę? Zgodnie z filozofią fińskiej edukacji wczesnoszkolnej każda sytuacja jest dobrą okazją do uczenia się. Dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat mogą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. Bardzo ważne jest również stworzenie odpowiedniej atmosfery, która będzie sprzyjać rozwojowi dziecka. Tikkurila, wspólnie z HEI Schools – międzynarodowym konceptem bazującym na doświadczeniu wywodzącym się z fińskiego systemu edukacji oraz na skandynawskim podejściu do wzornictwa i architektury, opracowała zestaw kolorystycznych porad, które poprawiają koncentrację i służą efektywniejszej nauce.

Jasne i pastelowe odcienie (np. F497 Paper z serii Tikkurila Optiva) w pokoju dziecka pozwolą zbudować spokojny, sprzyjający nauce klimat. Jednocześnie we wnętrzach, urządzonych wg. konceptu HEI łączą się z one kojącymi odcieniami naturalnego drewna, zielenią, żółcieniami czy ciemnym błękitem. Każdy z tych kolorów w wystroju ma swoje znaczenie.

Zieleń na przykład używana jest w celu złagodzenia i równoważenia przestrzeni, niebieskie tony pomagają się skoncentrować, dlatego idealnie nadają się do sal lekcyjnych. Kolor żółty z kolei stymuluje pamięć i pobudza myślenie, doskonale sprawdzi się więc do wykreowania twórczej przestrzeni.

Wybierając kolory do pokoju ucznia, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jak na nas działają, ale też na upodobania pociechy. Dzięki temu dziecko będzie się w nim czuło bardziej komfortowo, a cały wystrój nabierze indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru.

 Czytaj także: Kolory w salonie.

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!