Najlepsze Domy
4Buildings Awards 2019: Wybieramy najbardziej innowacyjny materiał budowlany 2019 roku!

4Buildings Awards 2019: Wybieramy najbardziej innowacyjny materiał budowlany 2019 roku!

Wybieramy najbardziej innowacyjny materiał budowlany 2019 roku! Fot. PTWP
Wybieramy najbardziej innowacyjny materiał budowlany 2019 roku! Fot. PTWP
Przedstawiamy nominowanych w konkursie 4 Buildings Awards, towarzyszącym wydarzeniu 4 Buildings 2019. Przed nami Top 5 innowacyjnych materiałów budowlanych!

Konkurs 4 Buildings Awards 2019 wkroczył w kolejny etap. Poznaliśmy TOP 5 w każdej kategorii. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas wieczornej Gali towarzyszącej wydarzeniu 4Buildings (www.4buildings.pl).

POZNAJ NOMINACJE WE WSZYSTKICH KATEGORIACH I ODDAJ SWÓJ GŁOS

A oto nominowani w kategorii "Innowacje - materiały budowlane":

Terrain SDP – zrównoważony system do wykonywania instalacji grzewczych (Nueva Terrain Polska)

Terrain SDP, zrównoważony system do wykonywania instalacji grzewczych i wodnych, z najniższymi nakładami pracy na montaż oraz z potwierdzoną gwarancją. W dobie konieczności stosowania budownictwa zrównoważonego każdy element budynku, w tym także instalacje - muszą być trwałe. Wszystkie elementy budynku powinny wpływać na zmniejszenie nakładów surowcowych, energetycznych oraz nakładów pracy. Powinny być zdrowe, a Carbon Footprint liczony w cyklu życia powinien mieć jak najniższą wartość.

Nowoczesna technologia prefabrykowana (Pekabex Development)

Osiedle Ja_Sielska w Poznaniu, przy ulicy Jasielskiej zbudowane dzięki technologii prefabrykowanej. Coraz powszechniejsze na świecie, zwłaszcza w krajach skandynawskich, rozwiązania modułowe zyskują popularność także w Polsce, gdyż zapewniają niezależność od takich czynników jak warunki pogodowe na placu budowy, dostępność materiałów czy pracowników budowlanych. Nowoczesne systemy modułowe produkujemy w naszych fabrykach. Produkcja elementów konstrukcyjnych pod dachem pozwala na ciągłą kontrolę jakości i uniknięcie usterek pojawiających się podczas tradycyjnej budowy. Zapewniamy naszym mieszkańcom wysoki komfort użytkowania. Przeprowadzamy badania dotyczące dźwiękoszczelności oraz akustyki mieszkań. Spełniamy z zapasem normy w tym zakresie, dlatego nasi mieszkańcy nie muszą martwić się o sąsiedzkie odgłosy zza ściany.

Eglas – szkło grzewcze (Saint Gobain)

EGLAS to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które zapewnia komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, niweluje przeciągi i poczucie chłodu. Zasada działania EGLAS opiera się na wykorzystaniu dwóch czynników: prądu elektrycznego i nisko-emisyjnej powłoki z tlenków metali, którą pokryta jest jedna z powierzchni szkła. Szyby EGLAS są sterowanymi elektronicznie szybami zespolonymi lub laminowanymi emitującymi ciepło. EGLAS zapewnia przejrzystość szkła i komfort cieplny wewnątrz budynków. Szkło EGLAS rozwiązuje problem związany z kondensacją pary wodnej lub ośnieżeniem powierzchni trudno dostępnych. Szyby dostępne są w wersji zespolonej jednokomorowej, dwukomorowej oraz laminowanej.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!