×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU

Zobacz projekt piętrowego domu o powierzchni użytkowej 110 m kw.

Autor: Wojciech Napora
25 lip 2018 10:30

Przytulny D25 to niewielki, nowoczesny dom o modnej i kompaktowej bryle oraz pierwszorzędnym układzie funkcjonalnym wnętrz.

  • Dane Techniczne:
  • Kubatura372.18 m³
  • Powierzchnia użytkowa109.98 m²
  • Powierzchnia garażu22.77 m²
  • Powierzchnia zabudowy110.05 m²
  • Wysokość kalenicy6.66 m
  • Kąt nachylenia dachu min3 °
  • Szerokość działki21.04 m
  • Długość działki17.44 m
  • Koszt projektu2650 PLN

Nazwa projektu: Przytulny D25.

"Przed rozpoczęciem prac projektowych nad domem Przytulny D25 zrobiliśmy przegląd wszystkich propozycji projektów gotowych, które aktualnie oferujemy. W efekcie doszliśmy do wniosku, że brakuje nam wśród nich domu, który mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, np. 110 m2, będzie posiadał dwa pełne piętra i zapewni komfort mieszkaniowy nawet 5-osobowej rodzinie. Chcieliśmy też, by był tani w budowie i w ten sposób stanowił alternatywę dla mieszkania w bloku. Zatem projekt, który oglądasz, jest zoptymalizowany właśnie pod kątem takich potrzeb.

Przyjrzyjmy się więc wspólnie wnętrzom domu Przytulny D25. Salon, który widzisz w części parterowej projektu, jest połączony z jadalnią i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Wszystkie wymienione pomieszczenia posiadają wspólny dostęp do wyjścia na taras. Chcieliśmy w ten sposób zwiększyć komfort użytkowy części dziennej domu w okresie letnim, kiedy to spędza się sporo czasu na zewnątrz. Zwróć uwagę przede wszystkim na kuchnię z narożnym oknem i widokiem na główne wejście do domu. Jej bliskość do tarasu umożliwi wygodne serwowanie posiłków podczas spotkań z rodziną lub znajomymi w ciepłe letnie wieczory. Noszenie przekąsek i gorących dań przez całą długość parteru, byłoby mało praktycznym rozwiązaniem. Również na parterze, zaprojektowaliśmy ustawny gabinet na planie kwadratu, naprzeciwko którego masz do dyspozycji łazienkę. Na tej samej kondygnacji w bryle budynku znajduje się wiatrołap, w którym z powodzeniem pomieści się duża i pojemna szafa na odzież wierzchnią. Wnękę na schody zabiegowe prowadzące na piętro, przewidzieliśmy w centralnej części domu. Dla optymalnego wykorzystania przestrzeni, strefę techniczną z kotłownią zlokalizowaliśmy w tyle garażu.

Na piętrze zaprojektowaliśmy 3 sypialnie o podobnej powierzchni, więc każdy mieszkaniec otrzyma zbliżoną wielkością przestrzeń do wypoczynku. Największa z nich, 15-metrowa, może być sypialnią małżeńską, ponieważ z powodzeniem zmieści się w niej łóżko o szerokości nawet 180 cm. Na górnej kondygnacji znajduje się również ogólnodostępna łazienka, i to całkiem przestronna, bo ponad 8-metrowa. Jest w niej miejsce na wannę, WC, umywalkę z szafką ale też bidet, który jest praktycznie standardem w każdym nowo budowanym domu.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na duży taras, który również znajduje się na piętrze. Docenisz jego walory szczególnie na niewielkiej działce w zabudowie miejskiej. Taki taras można bardzo pięknie zaaranżować przy użyciu drewnianej posadzki, rabat z ozdobnych kamieni, roślin w dużych donicach i modnych nowoczesnych mebli. W ciepłe letnie dni, po rozłożeniu dużego ogrodowego parasola, stanie się idealnym miejscem do wypoczynku.

Projektując elewację zastosowaliśmy modne i ponadczasowe połączenie bieli i szarości. Dla lepszego wydobycia kształtu bryły i optycznego ocieplenia, podkreśliliśmy ją miłymi dla oka wstawkami z drewnianych listew. Oczywiście postawiliśmy też na duże przeszklenia, które wpuszczą do wnętrz więcej światła, ponieważ większość dni w roku jest w naszym kraju pochmurnych" - mówią architekci.

Projekt wykonano w pracowni: Pracownia Projektowa Ewelina Grochowska-Kuzak. Autorzy projektu: mgr inż. arch. Jerzy Kołomycki, mgr inż. arch. Ewelina Grochowska-Kuzak.

Zobacz także: Projekt piętrowego domu z płaskim dachem. 

Komentarze

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

Zobacz także