Najlepsze Domy
Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz komfortowy „Dom w aroniach 2 (G2)” z kolekcji ARCHON+

Szukasz projektu na wąską działkę? Zobacz komfortowy „Dom w aroniach 2 (G2)” z kolekcji ARCHON+

Czy na wąskiej działce można wybudować duży i komfortowy dom? Tak! - wystarczy znaleźć odpowiedni projekt domu, który w optymalny sposób wykorzysta naturalne warunki gruntu, a dzięki przemyślanej kompozycji wnętrz zapewni mieszkańcom wysoki poziom wygody i funkcjonalności. Przestronny, nowoczesny „Dom w aroniach 2 (G2)” można zrealizować już na działce o wymiarach 17x25,5 m, po adaptacji wystarczy działka o szerokości 14,5 m!

„Dom w aroniach 2 (G2)”, z autorskiej oferty ARCHON+, to projekt budynku z poddaszem użytkowym o powierzchni 159,50 m2,  dwustanowiskowym garażem 33,98 m2 i kotłownią 3,25 m2, który dobrze sprawdzi się w realizacji na wąskich działkach.

Zwarta bryła oraz proste rozwiązania architektoniczne pozytywnie wpływają na ekonomikę budowy i eksploatacji. Atrakcyjny, nowoczesny wygląd zewnętrzny uzyskano dzięki ciekawej aranżacji elewacji. Praktyczny podcień wejściowy oraz wybrane fragmenty zaakcentowano drewnianą okładziną.

Interesująco prezentuje się tarasowa strefa wypoczynkowa, którą przesłania oryginalna pergola.

Przestrzeń wypoczynkowa

Duże przeszklenia, w tym narożne okno w salonie, doskonale doświetlają naturalnym światłem strefę dzienną domu. Przestrzeń wypoczynkowa salonu swobodnie łączy się z jadalnią, a szerokie otwarcie na taras wprowadza ciekawy efekt wizualny i podkreśla nowoczesny charakter wnętrza.

Na uwagę zasługuje sposób organizacji kuchni, w programie której przewidziano wyspę z miejscem na barek śniadaniowy oraz dodatkowe szafki. Wygodna zabudowa kuchenna w kształcie litery „L” posiada optymalnie skonfigurowany układ funkcji oraz obszerny blat roboczy. Odpowiednią ilość powierzchni do przechowywania oferuje spiżarnia, którą zlokalizowano pod  schodami.

W programie parteru uwzględniono dodatkowy pokój, jest on dostępny z holu i wyraźnie oddzielony od strefy dziennej, dzięki czemu idealnie sprawdzi się jako zaciszne miejsce do nauki lub pracy biurowej.

Z powodzeniem można go także przeznaczyć na sypialnię gościnną, zwłaszcza że w jego pobliżu zaprojektowano łazienkę z prysznicem. Przez obszerny i naturalnie doświetlony wiatrołap zapewniono mieszkańcom szybki dostęp do zaplecza gospodarczego, które obejmuje dwustanowiskowy garaż i kotłownię.

W strefie nocnej

Do strefy nocnej na poddaszu prowadzą wygodne schody dwubiegowe. Wśród zaprojektowanych tutaj czterech ustawnych sypialni, mieści się pokój rodziców z garderobą, przewidziano w nim możliwość zaaranżowania prywatnej strefy telewizyjnej oraz wyznaczono miejsce na biurko lub toaletkę. Zarówno sypialnia rodziców, jak i położony obok niej pokój dysponują bezpośrednim wyjściem na taras. Jasna łazienka oraz pralnia z funkcją suszarni dopełniają program funkcjonalny poddasza.

Pełna prezentacja projektu na www.archon.pl 

DANE TECHNICZNE:

  • 159.50 m² Powierzchnia użytkowa
  • 33.98 m² Powierzchnia garażu
  • 151.37 m² Powierzchnia zabudowy
  • 937.81 m³ Kubatura
  • 8.49 m Wysokość kalenicy
  • 40° Kąt nachylenia dachu
  • 17 m Szerokość działki
  • 25.50 m Długość działki
  • 2950 zł Koszt projektu

RZUTY:

ELEWACJE:

DZIAŁKA: