Najlepsze Domy
Prosty, nowoczesny i ekonomiczny dom z poddaszem użytkowym. Zobacz projekt

Prosty, nowoczesny i ekonomiczny dom z poddaszem użytkowym. Zobacz projekt

Nowoczesny i komfortowy, a zarazem ekonomiczny w budowie i późniejszej eksploatacji – tak można krótko opisać „Dom w malinówkach 7”, jeden z najnowszych projektów w ofercie ARCHON+. Zastosowane w projekcie sprawdzone, proste rozwiązania umożliwiają sprawną realizację oraz pozytywnie wpływają na koszty budowy. Powierzchnia domu wynosi 137,18 m kw. + powierzchnia kotłowni 5,84 m kw.

„Dom w malinówkach 7” to budynek z poddaszem użytkowym, o zwartej bryle, przekrytej dachem dwuspadowym. Kompozycja elewacji bazuje na połączeniu jasnego tynku oraz naturalnej okładziny drewnianej, z ciemnymi opaskami wokół wejścia głównego i tarasu oraz delikatnym boniowaniem wyznaczającym poziomy kondygnacji. Nowoczesny charakter domu podkreślają duże przeszklenia, pięknie doświetlające wnętrza oraz otwierające widok na zieleń ogrodu. W projekcie zaplanowano taras częściowo osłonięty podcieniem, który efektywnie powiększa część wypoczynkową salonu oraz gwarantuje relaks na świeżym powietrzu w każdą pogodę. Na poddaszu zamiast balkonów zastosowano atrakcyjne portfenetry, dzięki którym strefa prywatna zyskała dużą ilość naturalnego światła.

Starannie zaprojektowana przestrzeń dzienna to komfortowe miejsce wspólnego wypoczynku mieszkańców oraz przyjaciół domu. Jej nieregularny kształt pozwolił w naturalny sposób wyodrębnić poszczególne strefy ze względu na ich różne funkcje, przy jednoczesnym zachowaniu ich otwartości i swobody poruszania się. Reprezentacyjny salon zaprasza do odpoczynku przed kinem domowym, a jadalnia w przeszklonym narożniku wprost zachęca do celebrowania rodzinnych posiłków. Na położonym obok zadaszonym tarasie można urządzić letni, zaciszny kącik kawowy, a wieczory spędzać w ciepłym blasku kominka, umieszczonego w centrum strefy dziennej. Otwarta kuchnia to funkcjonalna, doskonale doświetlona narożnym oknem przestrzeń do pracy, z optymalną ilością blatów roboczych oraz przylegającą spiżarnią, która z powodzeniem zmieści zamrażarkę. Dodatkowy pokój zaprojektowany na parterze sprawdzi się jako gabinet lub sypialnia gościnna, dzięki umieszczonej w pobliżu łazience z prysznicem.

Naturalnie doświetlone, dwubiegowe schody prowadzą do komfortowej strefy nocnej na poddaszu. Zaprojektowano tutaj wygodną sypialnię rodziców z miejscem na pojemne szafy ścienne, dwa bliźniacze pokoje dziecięce, dużą łazienkę, mogącą z powodzeniem pełnić funkcję pokoju kąpielowego oraz pralnię i ogólnodostępną garderobę.

„Dom w malinówkach 7” oraz pełną autorską ofertę projektów domów ARCHON+ znajdziecie na www.archon.pl

Zobacz także: Dom na wąską działkę. 

DANE TECHNICZNE:

 • 137.18 m² Powierzchnia użytkowa
 • 108.10 m² Powierzchnia zabudowy
 • 706.31 m³ Kubatura
 • 8.75 m Wysokość kalenicy
 • 40° Kąt nachylenia dachu
 • 19.50 m Szerokość działki
 • 17.40 m Długość działki
 • 2560 zł Koszt projektu

RZUTY:

PARTER:
 • 1.wiatrołap
  4,06 m²
  2.salon + jadalnia
  32,80 m²
  3.kuchnia
  11,07 m²
  4.spiżarnia
  2,65 m²
 • 5.pokój
  10,56 m²
  6.łazienka
  4,01 m²
  7.kotłownia
  5,84 m²
PODDASZE:
 • 1.hol i schody
  13,60 m²
  2.pokój
  11,80 m²
  3.pokój
  13,03 m²
  4.garderoba
  5,03 m²
 • 5.pralnia
  4,98 m²
  6.łazienka
  9,35 m²
  7.pokój
  14,24 m²

ELEWACJE:

DZIAŁKA:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!