Najlepsze Domy
Prosta, ekonomiczna, funkcjonalna parterówka. Zobacz projekt domu

Prosta, ekonomiczna, funkcjonalna parterówka. Zobacz projekt domu

Ten projekt z pewnością przypadnie do gustu Inwestorom, planującym budowę niewielkiej, funkcjonalnej parterówki o pow. ok. 120 m kw. Starannie zorganizowane wnętrze zapewni wygodę użytkowania, a zastosowane w projekcie rozwiązania konstrukcyjne sprawną i ekonomiczną budowę.

„Dom w bazylii 2” to niewielka, nowoczesna parterówka o zwartej bryle, przekrytej dwuspadowym dachem. Dzięki ciekawej kompozycji elewacji ten prosty dom zyskał atrakcyjny, nowoczesny wygląd. Do wykończenia wybrano jasny tynk oraz drewnianą okładzinę, która dodaje naturalnego uroku i klimatu. W strefie frontowej zaprojektowano praktyczny podcień, który osłania wejście do domu, a nad zlokalizowanym od strony ogrodu tarasem zastosowano nowoczesną pergolę. Powstała przytulna przestrzeń wypoczynkowa z letnią jadalnią na świeżym powietrzu.

Wnętrze zostało funkcjonalnie zagospodarowane z czytelnym podziałem na strefę dzienną i nocną, a liczne przeszklenia zapewniają jego doskonałe doświetlenie naturalnym światłem. Mieszkańcy mają tutaj do dyspozycji przestronną, prawie 40-metrową strefę dzienną, jej część wypoczynkową powiększa dostępny z salonu taras. W centralnym miejscu zaprojektowano jadalnię z miejscem na duży stół, znajdujące się tutaj duże okno otwiera szeroki widok na ogród.

Atutem prezentowanego projektu jest duża, wygodna kuchnia. Można w niej zastosować program użytkowy z wyspą, która świetnie sprawdzi się jako dodatkowy blat do przyrządzania posiłków oraz barek śniadaniowy. Przy kuchni znajduje się podręczna spiżarnia.

Pomieszczenia strefy prywatnej znajdują się w drugiej części domu. Mieszkańcy mają tutaj do dyspozycji cztery ustawne sypialnie, wśród nich pokój rodziców z garderobą, oraz wygodną, w pełni wyposażoną łazienkę. W pokojach zlokalizowanych od strony ogrodu przewidziano możliwość bezpośredniego wyjścia na taras.

Kotłownia gazowa została połączona z funkcją pralni, jest w niej także miejsce do suszenia.

W projekcie „Dom w bazylii 2”, przy niewielkiej zmianie układu funkcjonalnego parteru, przewidziano możliwość wyprowadzenia schodów na strych.

 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

DANE TECHNICZNE:

 • 119.45 m² Powierzchnia użytkowa
 • 165.58 m² Powierzchnia zabudowy
 • 901.60 m³ Kubatura
 • 6.84 m Wysokość kalenicy
 • 30° Kąt nachylenia dachu
 • 25.50 m Szerokość działki
 • 18.50 m Długość działki
 • 2820 zł Koszt projektu

RZUTY:

PARTER:
 • 1. wiatrołap
  3,40 m²
  2. hol
  7,59 m²
  3. łazienka
  3,16 m²
  4. spiżarnia
  1,26 m²
  5. kuchnia
  13,47 m²
  6. salon + jadalnia
  26,24 m²
  7. garderoba
  3,05 m²
 • 8. pokój
  11,09 m²
  9. pokój
  10,07 m²
  10. pokój
  11,62 m²
  11. korytarz
  7,73 m²
  12. pokój
  12,58 m²
  13. łazienka
  8,19 m²
  14. kotłownia
  5,48 m²
PODDASZE:
 • 1. strych nieocieplony
  62,16 m²
Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!