Najlepsze Domy
Projekt nowoczesnego domu piętrowego z garażem

Projekt nowoczesnego domu piętrowego z garażem

Projekt domu jest odpowiedzią na potrzebę wpisania się w kontekst. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się głównie domy o płaskiej geometrii dachów, modernistyczne lub postmodernistyczne. Wszystkie są małe i zwarte na bardzo małych działkach.

Głównym założeniem było wpisanie się w otoczenie: architekturą w dialogu ze starszymi budynkami oraz tymi najnowszymi o formach będących kompozycją prostych, geometrycznych prostopadłościanów. Dom projektowany i wpisany dokładnie w mały gabaryt działki o powierzchni ok 500 m kw.

Klasyczny, wygodny program użytkowy: dwustanowiskowy garaż, salon, jadalnia, kuchnia, spiżarnia oraz pokój do pracy wraz z małą łazienką znajdują się na parterze na piętrze przewidziano 3 sypialnie, 2 łazienki oraz pralnie i taras użytkowy cały program funkcjonalny został wkomponowany w zwartą współczesną bryłę o nieznacznej dynamice przesunięć i wycięć. Projekt jest przykładem architektury oszczędnej w środkach, ale jednak jeszcze nieco ekspresyjnej: taras, nawis nad tarasem ogrodowym oraz nawis nad wejściem są zamierzonymi elementami kompozycji, które mają również walory użytkowe.

Projekt powstał w pracowni: Studio BB. Autorzy projektu: Tomasz Bradecki, Maciej Mądry.

Zobacz także: Projekt bardzo małego domu z garażem. 

DANE TECHNICZNE:

  • 233.00 m² Powierzchnia użytkowa
  • 168.00 m² Powierzchnia zabudowy
  • Kąt nachylenia dachu
  • 22.20 m Szerokość działki
  • 25.00 m Długość działki

RZUTY:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!