REKLAMA
Najlepsze Domy
Nowoczesny, mały i ekonomiczny dom parterowy

Nowoczesny, mały i ekonomiczny dom parterowy

„Dom pod pomarańczą” jest jedną z nowości projektowych w ofercie Archon+ i powstał w efekcie facebookowej zabawy „Zaprojektuj z nami nowoczesną parterówkę”. W kolejnych etapach zabawy Fani decydowali o wielu istotnych elementach budynku, m.in.: o kształcie bryły, rodzaju zadaszenia, wyglądzie elewacji zewnętrznych, układzie funkcjonalnym domu.

„Dom pod pomarańczą” z pewnością przypadnie do gustu osobom, poszukującym projektu małego domu parterowego, o nowoczesnej stylistyce i sprawdzonych rozwiązaniach funkcjonalnych. Ważnym kryterium, które przyjęto podczas prac było zaprojektowanie domu ekonomicznego w budowie i użytkowaniu. Zgodnie z tym założeniem „Dom pod pomarańczą” to budynek o prostej konstrukcji, z dachem dwuspadowym, co pozytywnie wpływa również na czas jego realizacji.

Nowoczesne wykończenie elewacji, które oparto na połączeniu tynku z naturalną okładziną, odpowiada aktualnym trendom i zapewnia elegancki wygląd domu. Dwuspadowy dach pokryty został ceramiczną dachówką w kolorze antracytowym, odpowiednio dobranym do tonacji stolarki okiennej.

Na stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej domu, która wynosi 91,50 m2, rozmieszczono wygodny układ funkcjonalny. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się strefa dzienna z dużymi przeszkleniami, dzięki nim całe wnętrze jest doskonale doświetlone naturalnym światłem.

Część wypoczynkową domu powiększa dostępny z salonu taras, zadaszony nowoczesną pergolą, zachęca mieszkańców do wspólnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Idealnie nadaje się na letnią jadalnię, z pewnością będzie ulubionym miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Zobacz także: Projekt domu w cenie mieszkania. 

W centralnym miejscu strefy dziennej usytuowano jadalnię, duże okno otwiera stąd szeroki widok na ogród. W programie kuchni, która sąsiaduje z jadalnią, przewidziano wielofunkcyjny półwysep z barkiem śniadaniowym, wizualnie wyznaczający granicę strefy kuchennej.

Prywatną część domu stanowią trzy jasne sypialnie, zapewniają one mieszkańcom optymalne warunki wypoczynku i nauki. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się pokój rodziców z szerokim przeszkleniem, prowadzącym na taras. W układzie funkcjonalnym domu znajduje się jasna łazienka z wanną oraz prysznicem, osobna toaleta w pobliżu wiatrołapu oraz pomieszczenie gospodarcze, w którym przewidziano lokalizację kotła gazowego oraz możliwość zorganizowania pralni.

„Dom pod pomarańczą” należy do kategorii: projekty domów tanich w budowie Archon+ i jest ciekawą alternatywą dla kupna mieszkania.

  DANE TECHNICZNE:

 • 91.50 m² Powierzchnia użytkowa
 • 121.87 m² Powierzchnia zabudowy
 • 575.18 m³ Kubatura
 • 6.00 m Wysokość kalenicy
 • 30° Kąt nachylenia dachu
 • 16.40 m Szerokość działki
 • 22.90 m Długość działki
 • 2280 zł Koszt projektu

RZUTY:

PARTER:
 • 1.wiatrołap
  2,83 m²
  2.hol
  6,66 m²
  3.toaleta
  1,40 m²
  4.pom. gospodarcze
  5,80 m²
  5.kuchnia
  8,57 m²
 • 6.salon
  30,10 m²
  7.pokój
  12,02 m²
  8.pokój
  9,01 m²
  9.łazienka
  5,40 m²
  10.pokój
  9,71 m²

ELEWACJE:

DZIAŁKA:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!