Najlepsze Domy
Nowoczesny i funkcjonalny. Zobacz projekt domu z poddaszem użytkowym

Nowoczesny i funkcjonalny. Zobacz projekt domu z poddaszem użytkowym

Ten stosunkowo niewielki dom, z oferty projektowej ARCHON+, to połączenie atrakcyjnej, nowoczesnej estetyki, ekonomicznej realizacji oraz funkcjonalności użytkowej wnętrz. Powierzchnia „Domu w malinówkach 8 (G)” wynosi 119,45 m kw. + garaż 18,37 m kw. + kotłownia 5,83 m kw.

Dzięki zwartej formie bryły oraz prostej konstrukcji dwuspadowego dachu „Dom w malinówkach 8 (G)” jest ekonomiczny w realizacji oraz użytkowaniu. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny budynku to zasługa starannej kompozycji barw i materiałów wykończeniowych. Jasny tynk pięknie prezentuje się w połączeniu z naturalnymi okładzinami, którymi podkreślono wybrane fragmenty elewacji. Płaska, antracytowa dachówka tworzy kolorystyczny kontrast, będąc eleganckim dopełnieniem całości. 

Ważnym elementem „Domu w malinówkach 8 (G)” jest taras. Powiększa on przestrzeń wypoczynkową domu, został przekryty nowoczesną pergolą i oferuje mieszkańcom komfortowe warunki letniego relaksu. Jego wielkość pozwala zaaranżować na świeżym powietrzu kameralną jadalnię, a także strefę z ogrodowymi leżakami.

Zastosowany w projekcie „Dom w malinówkach 8 (G)” otwarty plan części dziennej oraz duże przeszklenia sprawiają, że wnętrze wizualnie zyskuje na przestronności i prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Salon płynnie łączy się z jadalnią, a umowną granicę kuchni można wyznaczyć odpowiednim ułożeniem zabudowy. Atutem kuchni jest wygodny układ funkcji, doskonale doświetlenie światłem dziennym oraz sąsiadująca z kuchnią spiżarnia, która pomieści zapasy spożywcze oraz przetwory.

Na parterze zaprojektowano także dodatkowy pokój, który idealnie sprawdzi się jako zaciszne miejsce do nauki, pracy biurowej lub sypialnia gościnna. Posiada on bezpośredni dostęp do tarasu, a tuż obok niego przewidziano łazienkę z prysznicem.

Architekci zadbali również o odpowiednią organizację powierzchni wiatrołapu, w którym mieści się pojemna szafa ubraniowa, wieszak na dłuższe kurtki i płaszcze oraz siedzisko. Z wiatrołapu dostępne jest zaplecze gospodarcze: jednostanowiskowy garaż i kotłownia na paliwo stałe.

Na poddaszu mieszkańcy mają do dyspozycji funkcjonalną przestrzeń prywatną. Dzięki optymalnej organizacji powierzchni zaprojektowano tutaj cztery ustawne i doskonale doświetlone pokoje, w pełni wyposażoną łazienkę oraz pralnię z miejscem do suszenia i prasowania. Przy sypialni rodziców przewidziano praktyczną garderobę, w której system drążków i półek ułatwi przechowywanie i utrzymanie porządku.

Pełna prezentacja projektu dostępna na www.archon.pl

 

DANE TECHNICZNE:

 • 119.45 m² Powierzchnia użytkowa
 • 18.37 m² Powierzchnia garażu
 • 109.08 m² Powierzchnia zabudowy
 • 700.38 m³ Kubatura
 • 8.35 m Wysokość kalenicy
 • 40° Kąt nachylenia dachu
 • 20.40 m Szerokość działki
 • 17.50 m Długość działki
 • 2690 zł Koszt projektu

RZUTY:

PARTER:
 • 1. wiatrołap
  5,43 m²
  2. salon + jadalnia
  25,72 m²
  3. kuchnia
  8,26 m²
  4. spiżarnia
  2,47 m²
 • 5. pokój
  8,46 m²
  6. łazienka
  2,83 m²
  7. kotłownia
  5,83 m²
  8. garaż
  18,37 m²
PODDASZE:
 • 1. hol i schody
  12,40 m²
  2. pralnia
  4,03 m²
  3. pokój
  9,70 m²
  4. pokój
  11,84 m²
 • 5. łazienka
  5,92 m²
  6. garderoba
  3,14 m²
  7. pokój
  9,74 m²
  8. pokój
  9,51 m²

ELEWACJE:

DZIAŁKA:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!