Najlepsze Domy
Funkcjonalny projekt parterowego domu 

Funkcjonalny projekt parterowego domu 

Budowa domu to długoterminowa inwestycja, dlatego przed wyborem projektu należy rozważyć różne warianty, wnikliwie przeanalizować aktualne, a także przyszłe potrzeby rodziny, tak aby dom był optymalnie dopasowany do mieszkańców.

Nazwa projektu: Dom w żonkilach (G2)

Dużą popularnością wśród Inwestorów cieszą się projekty domów parterowych. Jednokondygnacyjna przestrzeń bez schodów zapewnia większe bezpieczeństwo dla rodzin z dziećmi oraz seniorów. Niska bryła parterówki dobrze komponuje się z otoczeniem, a dom w naturalny sposób jest otwarty na ogród, który może być dostępny z wielu pomieszczeń. Wśród atutów domów parterowych z pewnością należy podkreślić również brak skosów, dzięki czemu cała przestrzeń domu jest pełnowartościowa i łatwa w aranżacji. Na poziom komfortu oraz wygodę użytkowania domu parterowego zasadniczo wpływa sposób organizacji jego wnętrza i czytelne wyodrębnienie części dziennej i nocnej.

Ciekawą propozycją wśród projektów domów parterowych jest „Dom w żonkilach (G2)” o proporcjonalnej bryle, przekrytej czterospadowym dachem. Naturalne okładziny zdobią wybrane fragmenty elewacji, w strefie ogrodowej zostały efektownie zaakcentowane odpowiednim oświetleniem. Zastosowane w projekcie domu panoramiczne przeszklenia sprawiają, że wnętrze prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i zostało szeroko otwarte na taras. Obszerna, zadaszona strefa tarasowa powiększa przestrzeń wypoczynkową domu, umożliwia mieszkańcom relaks niezależnie od pogody. Na tak zaprojektowanym tarasie można zaaranżować kącik kawowy, letnią jadalnię i zorganizować wieczorne przyjęcie dla przyjaciół. To prawdziwy atut „Domu w żonkilach (G2)”.

W prezentowanym projekcie domu parterowego zastosowano starannie przemyślany układ funkcjonalny o czytelnie zdefiniowanej przestrzeni dziennej i nocnej. Reprezentacyjną, przestronną strefę dzienną tworzy salon, jadalnia oraz kuchnia. Otwarta przestrzeń zyskuje na atrakcyjności, daje możliwość ciekawej aranżacji, a przede wszystkim sprzyja integracji mieszkańców, którzy mają więcej okazji, by wspólnie spędzać wolny czas. Wspaniale doświetlony salon zachęca do wypoczynku przed kinem domowym, przy blasku nastrojowego kominka. Kuchnia na planie litry U posiada optymalną ilość blatów roboczych, miejsce na dużą, dwudrzwiową lodówkę oraz wielofunkcyjny półwysep, który płynnie łączy ją z jadalnią. Program użytkowy kuchni uzupełnia pojemna spiżarnia.

Zobacz także: Projekt parterowego domu o powierzchni 124 m kw. 

Część prywatną od dziennej oddziela hol, a sypialnie dostępne są z osobnego korytarza. Wśród nich przewidziano dwa pokoje dla dzieci oraz przestronną sypialnię główną z garderobą. Wszystkie pokoje strefy nocnej dysponują własnymi wyjściami na taras. W pełni wyposażona łazienka zapewnia mieszkańcom wyjątkowy komfort, a funkcjonalna pralnia posiada także przestrzeń na suszenie i przechowywanie bielizny. Z wiatrołapu dostępna jest strefa gospodarcza, na którą składa się bardzo wygodna garderoba, obszerny garaż na dwa samochody i kotłowania na paliwo stałe.

Parterowy „Dom w żonkilach (G2)” rośnie wraz z potrzebami zamieszkującej go rodziny, to jego dodatkowy atut. W miejscu pralni przewidziano możliwość lokalizacji schodów i późniejszej, bezproblemowej adaptacji strychu na użytkowy. Warto podkreślić, że jeżeli planujemy w przyszłości rozbudowę domu parterowego, to najlepiej od samego początku bazować na projekcie, który przewiduje dwa warianty użytkowania i uwzględnia możliwość adaptacji poddasza.

Więcej informacji na www.archon.pl

 

 

 

 

DANE TECHNICZNE:

 • 116.68 m² Powierzchnia użytkowa
 • 33.52 m² Powierzchnia garażu
 • 202.86 m² Powierzchnia zabudowy
 • 1078.01 m³ Kubatura
 • 7.32 m Wysokość kalenicy
 • 30° Kąt nachylenia dachu
 • 22.70 m Szerokość działki
 • 26.40 m Długość działki
 • 2660 zł Koszt projektu

RZUTY:

PARTER:
 • 1.wiatrołap
  6,82 m²
  2.hol
  10 m²
  3.salon + jadalnia
  31,18 m²
  4.kuchnia
  10,88 m²
  5.spiżarnia
  2,14 m²
  6.pokój
  10,21 m²
  7.pokój
  10,40 m²
  8.pokój
  13,04 m²
 • 9.garderoba
  2,11 m²
  10.łazienka
  7,22 m²
  11.toaleta
  2,48 m²
  12.pralnia
  4,75 m²
  13.garderoba
  4,90 m²
  14.kotłownia
  6,45 m²
  15.garaż
  33,52 m²

ELEWACJE:

DZIAŁKA:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!