REKLAMA
Najlepsze Domy
Elegancki, parterowy dom z odwróconym układem pomieszczeń. Zobacz projekt!

Elegancki, parterowy dom z odwróconym układem pomieszczeń. Zobacz projekt!

Prezentujemy parterowy, współczesny dom z dachem wielospadowym w odcieniu szarości, z garażem jednostanowiskowym i odwróconym układem pomieszczeń, gdzie sypialnie mamy rozmieszczone w skrzydle od frontu.

Nazwa projektu: Z279

Pracownia: Studio Z500

Wejście do domu zostało umieszczone w głębi budynku. Zadaszenie wnęki pozwala na spokojne znalezienie kluczy do domu w trakcie deszczu. Również z tego miejsca możemy obserwować kto zmierza do naszych drzwi z wizytą.

Bryła domu  to 3 przenikające się sześciany. Jeden z nich wykończono czarnym kamieniem elewacyjnym. Pozostałe ozdobiono szarym betonem i białym tynkiem. W środkowym, zlokalizowano część dzienną. Doskonale ją doświetlono, stosując duże przeszklenia, do samej podłogi.

Latem, otwierane na oścież, stanowią wyjście na rozłożyste, zadaszone tarasy. Dają możliwość powiększenie przestrzeni salonowej o część tarasową. To idealne miejsce dla podejmowania gości i urządzania okolicznościowych przyjęć.

Dwustronny kominek umieszczono centralnie, aby dzięki ciepłemu palenisku uzyskać efekt osobliwej urokliwości pomieszczeń.

Wyspę kuchenną doceni każda osoba lubująca się w przyrządzaniu rozmaitych potraw. Podręczne wsparcie w postaci dobrze ulokowanej spiżarki może być pomocne na każdym etapie przygotowywania posiłku.

W dedykowanym projekcie, spiżarka pełni również funkcję ogniwa łączącego miedzy garażem, pomieszczeniem gospodarczym, a reszta domu. Daje nam to możliwość ergonomicznego korzystania z wymienionych pomieszczeń. Dzięki temu zakupy nosimy bezpośrednio z garażu do spiżarki i kuchni.

Część nocna domu może zostać oddzielona dodatkowymi drzwiami dodanymi w holu, zaraz za wc umieszczonym przy salonie i przeznaczonym dla odwiedzających nas gości.

Na część nocną składają się 3 pokoje, z których każdy posiada przylegającą garderobę, zaś jeden z nich dodatkową prywatną łazienkę.

Zobacz też projekt domu z nowoczesną "sylwetką" i funkcjonalnymi wnętrzami.

  DANE TECHNICZNE:

 • 149.3 m² Powierzchnia użytkowa
 • 23.26 m² Powierzchnia garażu
 • 225.2 m² Powierzchnia zabudowy
 • 476.92 m³ Kubatura
 • 6.62 m Wysokość kalenicy
 • 25° Kąt nachylenia dachu
 • 23.16 m Szerokość działki
 • 27.96 m Długość działki
 • 3270 zł Koszt projektu

RZUTY:

PARTER:
 • 1.sień
  4,7 m²
  2.pralnia
  4,8 m²
  3.łazienka
  8,2 m²
  4.garderoba
  4,2 m²
  5.pokój
  13,2 m²
  6.garderoba
  5,6 m²
  7.łazienka
  5,6 m²
  8.pokój
  12,4 m²
  9.pokój
  12,4 m²
 • 10.garderoba
  4,9 m²
  11.WC
  2,0 m²
  12.hol
  10,4 m²
  13.salon+jadalnia
  44,7 m²
  14.kuchnia
  12,5 m²
  15.spiżarka
  4,0 m²
  16.pom. gospodarcze
  7,7 m²
  17.garaż
  23,6 m²

DZIAŁKA:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!