×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU

Dom z piętrem. Zobacz wyjątkowy projekt

Autor: Katarzyna Masłowska
24 kwi 2016 20:55

Dom piętrowy o charakterze współczesnej miejskiej willi – Honorata II – to wyjątkowa propozycja dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej wygodę i komfort użytkowania. Z zewnątrz budynek prezentuje się bardzo okazale, a wnętrze zaprojektowano w sposób uporządkowany i niezwykle funkcjonalny.

  • Dane Techniczne:
  • Kubatura616.90 m³
  • Powierzchnia użytkowa164.40 m²
  • Powierzchnia garażu31.80 m²
  • Powierzchnia zabudowy162.40 m²
  • Wysokość kalenicy8.90 m
  • Kąt nachylenia dachu min22 °
  • Szerokość działki20.40 m
  • Długość działki22.80 m
  • Koszt stanu surowego zamkniętego324.000 PLN
  • Koszt projektu2.982 PLN

Nazwa projektu: Honorata II 

Dom piętrowy o charakterze współczesnej miejskiej willi – Honorata II – to wyjątkowa propozycja dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej wygodę i komfort użytkowania. Z zewnątrz budynek prezentuje się bardzo okazale, a wnętrze zaprojektowano w sposób uporządkowany i niezwykle funkcjonalny.

Elegancka forma

Bryła budynku intryguje licznymi wcięciami i podcieniami. Biały tynk przełamany został ciemną stolarką okienną, drewnianą szalówką w karmelowym odcieniu oraz okładziną kamienną. Dzięki licznym przeszkleniom dom nabrał lekkości. Formę domu urozmaicono balkonem od strony ogrodu oraz rozłożystym tarasem. Na taras, okalający bryłę budynku z dwóch stron, można dostać się z jadalni, salonu oraz z gabinetu. Zapewni to nieskrępowany wypoczynek na świeżym powietrzu w letnie dni.

Niewątpliwym atutem domu jest elewacja frontowa. Na uwagę zasługuje strefa wejściowa, z eleganckimi drzwiami frontowymi i bramą w kolorze stalowoszarym. Pięknie prezentuje się również balkon, który dodatkowo pełni rolę zadaszenia nad wejściem.

Czytelne funkcje

Parter domu to w głównej mierze strefa dzienna, skupiona wokół kominka. Salon łączy się z jadalnią, jednak każde z tych pomieszczeń zachowuje odrębność. Położona nieco na uboczu kuchnia powiększona została o podręczną spiżarnię. W wiatrołapie i holu przewidziano miejsce na zabudowane szafy. Dodatkowy pokój, z dyskretnym wejściem, świetnie sprawdzi się jako gabinet.

Całości dopełnia niewielka, ale funkcjonalna łazienka. Do garażu i kotłowni jest wejście z wiatrołapu.
Pełne wykorzystanie przestrzeni piętra (bez skosów, okien dachowych i zbędnych zakamarków) jest bardzo ekonomiczne. Łatwo będzie ten dom wybudować i urządzić w dowolnym stylu. Na piętrze architekci zaplanowali cztery duże, ustawne sypialnie (w tym jedna ma osobną garderobę i łazienkę, oraz wyjście na taras), łazienkę i pralnię.

 

Projekt wykonano w pracowni: Dobre Domy Flak&Abramowicz. Autor projektu: Marcin Abramowicz, Jagoda Gruca 

Technologia wykonania

fundamenty – betonowe
ściany zewnętrzne – warstwowe z bloczków silikatowych ocieplone styropianem
ściany wewnętrzne – z bloczków wapienno-piaskowych
strop – żelbetowy
dach – dachówka ceramiczna bądź cementowa
elewacje – tynk strukturalny, okładzina kamienna i drewniana

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także