Najlepsze Domy
Dom przecięty. Zobacz ciekawy projekt domu parterowego

Dom przecięty. Zobacz ciekawy projekt domu parterowego

Dom przecięt(n)y powstał dla starszego małżeństwa. Najważniejsze dla inwestorów było to, aby zachować jak najwięcej prywatności i jednocześnie mieć możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu.

Nazwa projektu: Dom przecięt(n)y.

Ze względu na wiek inwestorów istotą było również to, żeby dom nie stwarzał barier i był maksymalnie dostępny. Tutaj oczywistym wydawał się pomysł zaprojektowania domu parterowego, jednak niewielka działka zaczynała stwarzać problem z pierwszymi założeniami projektu czyli prywatnością i wypoczynkiem na ogrodzie.

Wytyczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz sąsiedztwo, narzucały nachylenie dachu 30’. Tak zrodził się pomysł sięgnięcia do sprawdzonej koncepcji domu atrialnego.

Przeciętną bryłę domu z dachem dwuspadowym rozcięliśmy na dwie części i rozsunęliśmy do granic działki. Dzięki temu uzyskaliśmy miejsce na atrium oraz podział budynku na część dzienną i nocną - mówią architekci.

W odsuniętych od siebie częściach domu wydzielono strefę dzienną z salonem, jadalnią i kuchnią, oraz strefę nocną z sypialnią. Pomiędzy nimi powstało zasłonięte przed wzrokiem sąsiadów atrium – miejsce odpoczynku domowników oraz przeszklone korytarze tworzące system komunikacyjny wewnątrz budynku.

Przecięcie domu pozwoliło zrealizować wszystkie założenia projektu, ale jednocześnie sprawiło, że przeciętna bryła budynku stała się nieprzeciętna i wyjątkowa.

Projekt wykonano w pracowni: PSC Architektura.

Zobacz także: Projekt parterowego domu o powierzchni 124 m kw. 

 

RZUTY:

PARTER:
 • 1. wiatrołap
  5,00 m²
  2. komunikacja
  24,00 m²
  3. wc
  3,00 m²
  4. spiżarnia
  5,00 m²
  5. kuchnie
  10,00 m²
  6. jadalnia i salon
  37,00 m²
  7. komunikacja
  7,00 m²
 • 8. sypialnia
  18,00 m²
  9. garderoba
  9,00 m²
  10. łazienka
  8,00 m²
  11. pokój gościnny
  16,00 m²
  12. łazienka
  4,00 m²
  13. kotłownia
  6,00 m²
  14. garaż
  28,00 m²

DZIAŁKA:

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!