REKLAMA
Najlepsze Domy
Tomek Rygalik prelegentem Forum Dobrego Designu 2018

Tomek Rygalik prelegentem Forum Dobrego Designu 2018

Tomek Rygalik - projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki.
Tomek Rygalik - projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki.
Jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najczęściej nagradzanych polskich designerów. Od lat buduje markę "polski design" na międzynarodowym forum. W trakcie FDD 2018 weźmie udział w sesji inaugurującej wydarzenie.

Tomek Rygalik - projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki; urodził się w Łodzi w 1976. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi.

Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE. Posiada własną markę Tre Product, która powstała w 2016 roku.

Tomek Rygalik weźmie udział w sesji inaugurującej tegoroczne Forum Dobrego Designu (6.12.2018 r. Centrum Praskie Koneser). Design wykorzystujący innowacje, czerpiący z natury i wierny zasadom zrównoważonego rozwoju to ogromna siła, która może wyrwać nas ze sztucznych środowisk i kultury jednorazowych opakowań. Jak tworzyć produkty z metką eko? To ważne pytania, na które odpowiedzi będziemy szukać w trakcie sesji inauguracyjnej Forum Dobrego Designu.

Zarejestruj się i zobacz więcej: www.forumdd.pl

  • artttt,

    Taka impreza w Koneserze to wielki sukces. Do tej pory na pewno odbyła by się gdzie indziej i na bank nie na Pradze. Dzięki rewitalizacji fabryki wiele osób podróżujących na to właśnie wydarzenie ma szansę zobaczyć nową Pragę i kierunek zmian jaki obrała. To super bo zmienia się wiele i na dużo lepsze!