Najlepsze Domy
Studio Dobrych Rozwiązań - zobacz relację z Krakowa

Studio Dobrych Rozwiązań - zobacz relację z Krakowa

Merytoryczne prezentacje, duża dawka nowości i trendów, ciekawe rozmowy, inspirujące dyskusje. Tak było 10 kwietnia w Krakowie, gdzie spotkaliśmy się z projektantami i architektami wnętrz. Za nami kolejne Studio Dobrych Rozwiązań.

A kreatywność projektantów na pewno można było dostrzec słuchając i oglądając prezentację przygotowaną przez Justynę Łotowską. Dyrektor Wydawnicza Publikatora w lekkiej, ciekawej formie pokazała całe mnóstwo nowości i kilka fajnych trendów, które zaobserwowała, będąc na tegorocznych targach Ambiente we Frankfurcie.

Blok tematyczny DOBRZE MIESZKAJ ZAPRASZA zakończyła interesująca rozmowa o trendach, nowościach oraz zakupowych preferencjach Polaków. Na pytania Justyny Łotowskiej odpowiadali przedstawiciele firm: Dąbex, Marmorin Design, Kontak Simon i Muraspec.

Po krótkiej przerwie i dobrej filiżance kawy rozpoczął się kolejny blok tematyczny: ZAPROJEKTUJ TO – TECHNOLOGIE. Jako pierwszy o przełomie w projektowaniu wnętrz z nowym CAD Decor Pro mówił Marek Krzaczkowski z CR SOFT, partner firmy CAD Projekt K&A. Uczestnicy krakowskiego spotkania mogli zobaczyć jak program działa, jakie ma daje możliwości czy przekonać się ile czasu trwa przygotowanie kompletnej wizualizacji. Marek Krzeczkowski dokładnie przybliżył architektom również nowości, które wprowadzono w programie CAD Decor Pro. Dzięki im Wasza praca ma być  jeszcze szybsza i jeszcze wygodniejsza – podkreślił.

Kolejna prezentacja poświęcona była programowi do projektowanie wnętrz ARCHLine.XP. Tomasz Staśkiewicz i Bartosz Świderski z firmy TMSys opowiedzieli o programie i zaprezentowali jego działanie. 

Jednym z atutów programu jest możliwość wykonania wizualizacji również w czasie rzeczywistym, dzięki temu od razu możemy pokazać klientowi jak projekt będzie wyglądał – mówił Tomasz Staśkiewicz. 

Blok tematyczny ZAPROJEKTUJ TO – TECHNOLOGIE również zakończyła rozmowa. Marek Krzeczkowski, Tomasz Staśkiewicz i Bartosz Świderski przybliżyli architektom i projektantom kwestie związane z aktualizacją programów, które można kupić w firmie CF SOFT oraz TMSys. Podpowiedzieli również jaki sprzęt komputerowy najpełniej będzie współgrał z oferowanymi programami oraz jaki pakiet usług dodatkowych proponują.

Po prezentacjach partnerów przyszedł czas na wystąpienie eksperta. Karolina Kociołek z agencji Social Media Now podzieliła się uczestnikami krakowskiego spotkania swoją wiedzą z zakresu portali społecznościowych. Podpowiedziała architektom jak budować wizerunek swój, swojej firmy na portalach: INSTAGRAM, YOU TUBE, LINKEDIN. Podkreśliła, że każdy z portali ma inną specyfikę, ale na każdym warto być i się promować. Wskazała też między innymi kilka ciekawych, pomocnych aplikacji i co ważne całkowicie bezpłatnych, które będę przydatne np. przy ustawianiu zdjęć na instagramie.

Ostatnim merytorycznym punktem krakowskiego Studia Dobrych Rozwiązań było wystąpienie gości specjalnych. Gosia Łapaj i Kuba Kowalczyk z Kropka Studio opowiedzieli o swoich najciekawszych projektach. Mogliśmy zobaczyć i posłuchać jaka historia wiąże się z powstaniem czy budową Domu w krajobrazie, Domu miejskiego, Domolasu, Domu miejskiego oraz Domu w górach. 

Każdy z tych domów ma inną historię, ale łączy je to, że każdy z nich został zbudowany na tak zwanych trudnych działkach z racji ukształtowania terenu – mówił Kuba Kowalczyk.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykliczne wydarzenie adresowane do architektów i projektantów wnętrz. W 2019 roku w największych miastach Polski odbędzie się łącznie 16 tego typu spotkań.

297811_300.jpg
297811_300.jpg

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!