Najlepsze Domy
Studio Dobrych Rozwiązań 2019 - zobacz relację z Olsztyna

Studio Dobrych Rozwiązań 2019 - zobacz relację z Olsztyna

Prawie 100 przybyłych architektów i projektantów wnętrz, kilkanaście merytorycznych prezentacji, wiele dyskusji i nawiązanych kontaktów – Studio Dobrych Rozwiązań, które odbyło się w Olsztynie 27 marca br., było doskonałym miejscem na zdobycie informacji dotyczących najnowszych trendów i produktów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz.

Blok tematyczny „Świat salonów i kuchni” rozpoczęła prezentacja firmy Rejs. Justyna Sudoł i Paweł Ziółkowski omówili najnowsze rozwiązania w zakresie wyposażenia mebli kuchennych. Systemy przeznaczone do szafek wysokich, niskich i narożnych, organizery stosowane w szufladach nie tylko podwyższają funkcjonalność kuchni, ale też sprawiają, że staje się ona bardziej estetyczna. Dodatkowo, specjalnie dla architektów, firma Rejs przygotowała bazę modeli swoich produktów w wersjach 2D i 3D.

Najnowsze trendy wzornicze obserwowane w segmencie płyt meblowych były tematem wystąpienia Eweliny Kłos, reprezentującej firmę Forner, producenta akrylowych płyt meblowych, a także dystrybutora włoskich płyt laminowanych CLEAF. Jak podkreślała Ewelina Kłos, największym zainteresowaniem klientów wciąż cieszą się fronty na wysoki połysk. Przedstawicielka firmy Forner wiele miejsca poświęciła płytom z serii CLEAF, które za sprawą szerokiej palety kolorów i struktur dają wiele możliwości personalizacji wnętrza.

Trendom wśród płyt i blatów meblowych została poświęcona prezentacja firmy Center Mebel. Jan Fursewicz omówił obszar stosowania i możliwości wzornicze tego typu materiałów. Należą one do podstawowych komponentów meblarskich, a ich nieustanny rozwój wymuszają stale zmieniające się potrzeby klientów. W ramach prezentacji Center Mebel wystąpił również przedstawiciel firmy Egger, który zaprezentował najnowszą inwestycję – fabrykę w Biskupcu. Oprócz tego, zebrani architekci mogli zapoznać się z realizacjami, w których wykorzystano produkty Eggera.

Zwieńczenie bloku tematycznego „Świat salonów i kuchni” było… aromatyczne i smaczne, gdyż zostało poświęcone… ekspresom do kawy marki Jura. Po krótkim rysie historycznym Agnieszka Poliszewska wskazała główne cechy dobrych ekspresów do kawy. Wysublimowane wzornictwo, innowacyjne technologie i prostota obsługi są gwarancją najlepszego smaku w filiżance. Zdaniem Agnieszki Poliszewskiej, Polacy mają coraz większe oczekiwania względem tego aromatycznego napoju, a producenci ekspresów starają się je spełnić.

Przedstawiciele firm Rejs, Forner, Center Mebel i Jura wzięli udział w dyskusji, której głównym tematem były aktualne trendy w aranżacji wnętrz kuchennych. Jej uczestnicy zastanawiali się, czy Polacy chętniej preferują powierzchnie matowe czy na wysoki połysk, a także w jaki sposób dzięki akcesoriom i komponentom meblarskim można personalizować wygląd kuchni.

Trzecia część olsztyńskiego spotkania poświęcona została materiałom wykończeniowym. Rozpoczęła ją prezentacja Moniki Prach z Remszkło. Ekspertka mówiła o szerokich możliwościach aranżacyjnych szkła. To materiał, który coraz chętniej wykorzystują architekci. Nadaje wnętrzom lekkiej formy i pozwala na zastosowanie bardzo ciekawych rozwiązań.

Temat szkła, tym razem w formie lakierowanej, był motywem przewodnim także prezentacji Dariusza Jędrzejczaka z firmy Mochnik. Przedstawił on możliwości aranżacyjne szkła lakierowanego marki Colorimo. Zdarza się, iż ludzie nie wierzą w to, że materiał, na który patrzą, jest szkłem – mówił Dariusz Jędrzejczak. Ekspert przedstawił zgromadzonym pełną paletę oferowanych barw i licznych zastosowań lakierowanego szkła.

Trzecia prezentacja odbywająca się w ramach bloku o materiałach wykończeniowych poświęcona była nowoczesnym tapetom obiektowym. Barbara Łukasiak z firmy Muraspec pokazywała ciekawe wnętrza wykończone tapetami. Niektóre kolory i formy prezentowały się naprawdę imponująco i zaskakująco. Ekspertka mówiła także o jakości i designie nowoczesnych tapet, które znacznie różnią się od znanych sprzed wielu lat.

Tę część olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań zakończyła dyskusja dedykowana materiałom wykończeniowym. Wzięli w niej udział przedstawiciele firm Remszkło, Mochnik i Muraspec. Mówiono o najczęstszych wyborach Polaków, o tym, co lubią i jakie kolory wybierają. Okazuje się, że Polacy stawiają na bezpieczne, stonowane aranżacje. Być może kolorowe wariacje aranżacyjne to dopiero melodia przyszłości.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!