Najlepsze Domy
Studio Dobrych Rozwiązań 2019 - zobacz relację z Olsztyna

Studio Dobrych Rozwiązań 2019 - zobacz relację z Olsztyna

Prawie 100 przybyłych architektów i projektantów wnętrz, kilkanaście merytorycznych prezentacji, wiele dyskusji i nawiązanych kontaktów – Studio Dobrych Rozwiązań, które odbyło się w Olsztynie 27 marca br., było doskonałym miejscem na zdobycie informacji dotyczących najnowszych trendów i produktów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykliczne wydarzenie adresowane do architektów i projektantów wnętrz. W 2019 roku w największych miastach Polski odbędzie się łącznie 16 tego typu spotkań. Olsztyński event był trzecim tegorocznym spotkaniem. Uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko wysłuchać profesjonalnych prezentacji poświęconych najnowszym trendom i produktom wykorzystywanym do aranżacji wnętrz, ale także zdobyć wszystkie niezbędne informacje na stoiskach partnerów.

W roli partnerów głównych olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań wystąpiły firmy – Purmo i Villeroy& Boch. Z kolei w gronie pozostałych partnerów wydarzenia znalazły się takie firmy i marki, jak: CAD Projekt K&A, Center Mebel, Colorimo, Excellent, Forner, Hörmann, Jura, Kontakt Simon, Muraspec, Rejs oraz Remszkło.

Olsztyńskie spotkanie rozpoczęła prezentacja partnera głównego Studia Dobrych Rozwiązań w Olsztynie – firmy Purmo. Robert Skomorowski przedstawiał nowości oraz najciekawsze rozwiązania aranżacyjne, w których grzejnik pełni nie tylko funkcję grzewczą. Często zdarzają się sytuacje, gdy ludzie ze zdziwieniem dowiadują się, że to, co widzą, jest grzejnikiem – mówił Robert Skomorowski. Zgromadzeni mogli przyjrzeć się odważnym aranżacjom, w których grzejnik pełni także funkcję dekoracyjną, stając się prawdziwą ozdobą wnętrza. Ekspert Purmo przytoczył także inne funkcje, np. gdy grzejnik zostaje połączony z wieszakiem na kurtki czy też pełni rolę ławki. Doskonale sprawdzają się one zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

O najnowszych trendach i inspiracjach swoich kolekcji opowiadali przedstawiciele firmy Villeroy & Boch – Natalia Kuraś oraz Wojciech Tomasik. Zaprezentowali możliwości, jakie dają nowe produkty firmy. Dużo miejsca poświęcili także najnowszym kolekcjom oraz trendom, które w najbliższym czasie zagoszczą w naszych wnętrzach.

Kolejna prezentacja dotyczyła drzwi wewnętrznych. Sebastian Szwajkowski z firmy Hörmann opowiadał o popularnych kolorach, wymiarach (typowych i niestandardowych) oraz parametrach technicznych wewnętrznej stolarki otworowej. Uczestnicy spotkania mogli przekonać się, jak wiele zależy od dobrze dobranych drzwi i jak potrafią one uzupełnić aranżację wnętrza lub stać się jego prawdziwą dekoracją.

Czwarta prezentacja tego dnia poświęcona została detalom, które przełamują rutynę pomieszczenia. Rafał Kleinschmidt z firmy Kontakt Simon opowiadał o różnego rodzaju wtyczkach, włącznikach, sterownikach, które potrafią urozmaicić wnętrze. Przedstawiał rozwiązania, które wykraczają poza typowe akcesoria montowane w większości wnętrz. Przy tym pokazywał, jak wiele zależy od właściwego wyboru kolorystyki, kształtu i formy kontaktu czy przełącznika.

Podsumowaniem pierwszej części olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań była dyskusja poświęcona roli detali we wnętrzach. Udział w niej wzięli przedstawiciele firm Purmo, Villeroy & Boch, Hörmann i Kontakt Simon. Opowiadali oni o różnorodnych detalach w aranżacji wnętrz, przekonując jednocześnie, że dobrze dobrane drobne elementy wystroju potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Z drugiej strony zły dobór detali jest w stanie zepsuć całą aranżację.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!