REKLAMA
Najlepsze Domy
Program Mieszkanie dla Młodych wstrzymany do końca 2017 roku

Program Mieszkanie dla Młodych wstrzymany do końca 2017 roku

Ten rok już bez dopłat MdM
Ten rok już bez dopłat MdM
Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z końcem pierwszego tygodnia kwietnia ogłosił, że wstrzymuje przyjmowanie wniosków w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Co to oznacza? Deweloperzy komentują aktualną sytuację.

Opublikowane przez BGK w marcu statystyki sprzedażowe kredytów z dofinansowaniem MdM na rok 2018 prezentowały się zadowalająco. Liczba chętnych po państwowe wsparcie rosła z dnia na dzień. Eksperci z rynku pierwotnego przewidywali, że podobnie jak w poprzednim roku, i w tym zarezerwowana pula wyczerpie się na przełomie I i II kwartału.

Od początku 2017 roku w naszych biurach sprzedaży pojawiało się bardzo dużo osób zainteresowanych mieszkaniem z rządową dotacją. W marcu liczba chętnych jeszcze wzrosła. Każdy chciał skorzystać ze wsparcia kończącego się powoli programu dopłat – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.

Wysokie statystyki sprzedażowe odnotowała również Linea, deweloper budujący Osadę Leśną w Dąbrówce i Leśną Polanę w Dopiewcu.

Spora część naszych klientów to młode rodziny z dziećmi, które korzystają z programu Mieszkanie dla Młodych. Dlatego jesteśmy przekonani, że także w przyszłości banki, jak i deweloperzy z pewnością wypracują przystępne rozwiązanie, które pozwoli kupić własne M i spełnić marzenia – podkreśla Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Podobnie kształtowała się sprzedaż na poznańskich Podolanach, gdzie powstaje osiedle Reduta Nowe Podolany.

Marzec zdecydowanie był miesiącem MdM-u. Spora część naszych klientów to osoby, które starały się o państwowe dofinansowanie i to im się udało – mówi Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również inwestycje zlokalizowane poza granicami Poznania. Realizowane przez Planetbud projekty w Zalasewie – Aleja Bukowa i Aleja Wiśniowa – zostały już sprzedane w ponad 50%.

Klienci kupujący u nas mieszkanie to zarówno młode rodziny z dziećmi, które wkład własny pokrywały właśnie z programu Mieszkanie dla Młodych, jak i osoby niekorzystające z państwowego dofinansowania – zauważa Weronika Potarzycka, specjalistka z biura sprzedaży Planetbud Development.

Natomiast świetne wyniki sprzedażowe odnotowała firma Greenbud Developement, bowiem 100% domów, powstających w ramach osiedla Zielone Rabowice, znalazło swoich nabywców.

Sukces z pewnością zawdzięczamy ciekawej architekturze inwestycji, czy indywidualnemu podejściu do Klienta oraz faktowi, że lokale były dostępne w ramach rządowego programu MdM – informuje Magdalena Błaszkowiak-Pepel z biura sprzedaży Greenbud Development.

Mimo potencjalnego zagrożenia dla inwestorów, większość z nich zachowuje spokój.

W ramach naszej strategii postawiliśmy na inwestycję ze średniego pułapu cenowego. Dbamy o elegancką architekturę, wysoką jakość oraz funkcjonalność każdego mieszkania. Nie uzależniamy płynności sprzedażowej od programu. Ofertę dostosowujemy do potrzeb klientów – na Nowych Ogrodach znalazły się zarówno mieszkania dostępne w ramach MdM, jak i te, które w jego ramy się nie wpisują – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Podobnie sprawę ocenia KM Building, który realizuje osiedle Zalasewo Park, Rodzinny Zakątek w Błażejewku i Osiedle Słoneczne w Brodowie.

Pomimo wstrzymania przyjmowania wniosków MdM przez Bank Gospodarstwa Krajowego, klienci nadal pojawiają się w naszym biurze sprzedaży. Państwowe wsparcie to nie jedyny czynnik wspierający czy decydujący o zakupie domu. Wiemy, że cena naszych nieruchomości i lokalizacja skutecznie przyciąga klientów – zaznacza Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!