Najlepsze Domy
Organizatorzy 4 Design Days zapraszają na 4 Buildings!

Organizatorzy 4 Design Days zapraszają na 4 Buildings!

4Buildins 15-17 listopada w Katowicach. Fot. PTWP
4Buildins 15-17 listopada w Katowicach. Fot. PTWP
Wnioski z 4 Design Days 2019 są konkretne - zrównoważony rozwój oraz technologie - to przyszłość architektury, designu i nieruchomości. Budynki są piękne, pełne dobrego designu i funkcjonalne, ale przed ich twórcami pojawiło się ogromne wyzwanie - jak budować i projektować w sposób zrównoważony, z wykorzystaniem nowatorskich technologii budowlanych i energii odnawialnej, tak by budynki tworzyły warunki do lepszego życia i pracy? Ten temat będziemy kontynuować podczas V edycji 4 Design Days, na którą już dziś serdecznie zapraszamy (6-9 lutego 2020 r.)! Ten temat w znacznie szerszym ujęciu pojawi się również na zupełnie nowym evencie Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

Budownictwo przyszłości, nowatorskie technologie budowlane, efektywność energetyczna i energia odnawialna oraz inteligentne budynki - o tym będziemy rozmawiać i rozwiązania z tych dziedzin będziemy przedstawiać w trakcie 4Buildings. Wystawy, prezentacje, dyskusje i warsztaty - takie będzie wydarzenie 4Buildings.

To już rewolucja

Na rynku urządzeń i materiałów budowlanych trwa prawdziwa rewolucja. Nowe technologie pozwalają coraz szybciej realizować inwestycje, optymalizować koszty eksploatacji budynków oraz poprawiają komfort życia ich użytkowników. Wyścig na innowacje to nie chwilowa moda, ale rozwiązanie wielu problemów technicznych, środowiskowych oraz społeczno-ekonomicznych mających wpływ na budownictwo.

Żyjemy na kredyt. Kończą się zasoby naturalne. Miedzi i cynku zabraknie już za ok. 20 lat. Ołowiu starczy na jeszcze mniej. Możemy i musimy się starać, mieć wiedzę i przekonywać do budowania w sposób zrównoważony - mówiła podczas 4 Design Days 2019 Ewa Kuryłowicz, architekt w Kuryłowicz & Associates.

Według badań tylko 18 proc. firm budowlanych troszczy się dziś o ekologię.

Dlatego tak ważna jest współpraca pomiędzy architektami i przedsiębiorstwami realizującymi projekty budowlane. To współdziałanie musi się zacieśnić tak, abyśmy zaczęli budować mądrze - podkreślał podczas 4 Design Days 2019 Marcin Szczelina, krytyk architektury.

Pionierskie rozwiązania pozwalają rozwinąć skrzydła inwestorom, wykonawcom i architektom, pomagają w realizacji ich najbardziej śmiałych wizji budowlanych.

Jeżeli projektanci jako grupa zawodowa będą naciskali na swoich klientów i dostawców, by stawiali tylko na materiały ekologiczne, to mogą stać się ogniwem łączącym te dwie niewspółpracujące ze sobą strony. Teraz tak naprawdę ludzie mają to w nosie. Z wyjątkiem pojedynczych przypadków - mówił podczas 4 Design Days 2019 Robert Majkut, designer, CEO Robert Majkut Design.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!