Najlepsze Domy
Arbet zaprasza na wystawę „Jan Kanty Fotograficzny”

Arbet zaprasza na wystawę „Jan Kanty Fotograficzny”

Fabryka Styropianu ARBET jako inicjator projektu „ARBET z kulturą” oraz partner projektu „Jan Kanty Fotograficzny” zaprasza na wystawę w Wejherowie.

20 listopada 2018 w Wejherowskim Centrum Kultury o godzinie 18 odbędzie się wystawa „Jan Kanty Fotograficzny”. Autorem zdjęć jest Grzegorz Funke.

E. G. Funke, artysta fotografik, członek ZPAF. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1966 r. jako członek redakcji Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej „Kronika Studencka”. W tym samym roku Jan Kanty Pawluśkiewicz założył kabaret studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej „ANAWA”. Gdy Jan Kanty komponował „Tango Anawa” oraz ”Pomarańcze i mandarynki”, Edward Grzegorz fotografował między innymi:

Stana Borysa i Bizony,
Czesława Niemena,
Mirę Kubasińską,
Czerwone Gitary
oraz wizytę prezydenta Charles’a de Gaulle’a w Gdańsku.

Zrządzeniem losu, 23 sierpnia 2007 r. w Galerii Five o’clock w Kołobrzegu, odbył się wernisaż obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza pt „Sensy – Byty – Mary” i tam nastąpiło ich spotkanie. Edward Grzegorz stwierdził, jako portrecista, że Jan Kanty to znakomity model w portrecie reportażowym, a jego osobowość i wszechstronność w sztuce, bardzo go inspiruje. Był to początek projektu, który zrealizowany został w trakcie kolejnych wernisaży, przez jedenaście ostatnich lat. Tak powstał zbiór ponad tysiąca zdjęć, z których wybrano dziewiętnaście. Udowadniają, że Jan Kanty jest graficzny, muzyczny, architektoniczny, plastyczny, mimiczny, tajemniczy, a na pewno FOTOGRAFICZNY.

Kuratorem wystawy jest Jerzy Zegarliński. Jej prezentacja w Wejherowskim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart. FS ARBET jest partnerem projektu.

Więcej informacji o autorze, wystawie, projekcie i bohaterze projektu znaleźć można TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!