Najlepsze Domy
4 Design Days: Warsztaty, prezentacje, wystawy, targi, design oczami dzieci

4 Design Days: Warsztaty, prezentacje, wystawy, targi, design oczami dzieci

Czy można nadać nowe życie starym, wyrzuconym meblom? Co dzieci myślą o architekturze i designie? Jak urządzić pierwsze mieszkanie? Za co można zdobyć nominację do „architektonicznego Oskara”? Kto weźmie udział w „Maratonie Architektury”? Odpowiedzi przyniosą Dni Otwarte na 4 Design Days w Katowicach. Odwiedzający w dniach 26-27 stycznia 2019 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek zdobędą wskazówki i porady jak urządzić mieszkanie dla rodziny.

Dni Otwarte 4 Design Days w Katowicach już 26 i 27 stycznia br.

Dni Otwarte 4 Design Days organizowane są dla mieszkańców regionu, gości z kraju i z zagranicy, którzy chcą obcować z architekturą i designem w najlepszym wydaniu. Do Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego na warsztaty prezentacje, spotkania zapraszają uznani architekci, projektanci, służący radą eksperci i gwiazdy telewizji.

26 stycznia 2019 r., w godzinach 11.00-17.00, na scenie w Spodku, odbywać się będzie maraton,
w którym wezmą udział najlepsi z polskich architektów, m.in.: Emilia Sobańska, architekt BBGK Architekci, Agnieszka Kaczmarska, prezes oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach, Robert Konieczny, architekt, założyciel, KWK Promes, Przemo Łukasik, Medusa Group, Marek Wawrzyniak, architekt prowadzący, współzałożyciel, TOPROJEKT, Piotr Zybura, architekt, główny projektant, Arch it. Rozmowy moderować będą Tomasz Pągowski, projektant, konstruktor, prowadzący programy wnętrzarskie: Projekt Lokalny, Remont w 48h, Bitwa o Dom i Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury.

Tegoroczna edycja „Maratonu Architektury” skupiać się będzie wokół polskich nominacji do nagrody Mies van der Rohe Award, którym poświęcona jest główna wystawa na 4 Design Days 2019. Bezprecedensowa w skali kraju ekspozycja polskich budynków nominowanych do „architektonicznych Oskarów” odbywa się pod patronatem Fundacji im. Miesa van der Rohe w Barcelonie.

Podczas 4 Design Days będziemy dyskutować na temat tego, jak wytłumaczyć ludziom, że dobra architektura i dobre projekty mogą naprawić nasze miasta. Jestem przekonany, że będzie to ważne wydarzenie i ważna wystawa, które uświadomią nam wiele ważnych rzeczy. To będzie również dobra okazja do wspólnego świętowania stulecia Bauhausu oraz uczczenia pamięci zmarłego 50 lat temu Miesa van der Rohe. 2019 to rok świętowania różnych wydarzeń, które mają wiele wspólnego z polską architekturą – mówi Ivan Blasi, koordynator nagrody im. Miesa van der Rohe.

Dni otwarte podczas 4 Design Days w Katowicach to okazja, by spotkać się z ekspertami w dziedzinie aranżacji wnętrz. 26 i 27 stycznia zaplanowano dyskusje o urządzaniu pierwszego mieszkania, o tym, w jaki sposób przygotować je na nowego członka rodziny, a także o tym, jak przystosować mieszkanie do wymagań osób starszych i rodziny wielopokoleniowej. Jak urządzić swoje pierwsze mieszkanie? Co zrobić, gdy w domu pojawił się nowy członek rodziny? Nie wiadomo od czego zacząć patrząc rzut mieszkania lub domu? W strefie Dobrze Mieszkaj w trakcie 4 Design Days projektanci podpowiedzą, jak urządzić mieszkanie, jak dobrać meble i kolory, jak powiększyć małą kuchnię czy odmienić niefunkcjonalną łazienkę.

W sobotę, 26 stycznia br., odbędzie się sesja tematyczna poświęcona urządzaniu kuchni z myślą o rodzinie. Prelegenci będą debatować jak mieszka współczesna polska rodzina, jaką rolę w jej życiu codziennym pełni kuchnia, czy rzeczywiście jest ona sercem domu. W dyskusji zostaną też poruszone kwestie wyposażenia, niezbędnych sprzętów oraz rozwiązań zapewniających komfort, bezpieczeństwo oraz wygodę podczas korzystania z kuchni przez całą rodzinę. Projektanci opowiedzą o swoich doświadczeniach w aranżacji kuchni rodzinnej oraz podpowiedzą jakich błędów należy unikać.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!