Najlepsze Domy
4 Design Days 2018: jakie wnętrza kochają Polacy?

4 Design Days 2018: jakie wnętrza kochają Polacy?

Monika Bronikowska, współzałożycielka pracowni projektowej Hola Design
Monika Bronikowska, współzałożycielka pracowni projektowej Hola Design
Jak mieszkaniowy gust Polaków zmieniał się na przestrzeni ostatnich kilku lat? Jakie wnętrza kochają Polacy teraz? Spytaliśmy o to Monikę Bronikowską, współzałożycielkę pracowni projektowej Hola Design, jedną z prelegentek 4 Design Days 2018.

Czy możemy mówić o mieszkaniowym guście Polaków, nie sprowadzając dyskusji do uogólnień i subiektywnych ocen? Nasze upodobania i preferencje zależą od wielu czynników. Trudno jest jednoznacznie wskazać, czym charakteryzuje się gust statystycznego Polaka. Ale z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić: nasz gust ma się coraz lepiej - mówi Monika Bronikowska, projektant wnętrz i współzałożycielka pracowni projektowej Hola Design - Polacy – i to niezależnie od statusu społecznego – mają skłonność do skrajności. Gdy modne były brązy i szarości, mogliśmy spotkać je zarówno na ścianach, meblach, jak i w dodatkach; gdy swój czas miały intensywne barwy, wprowadzaliśmy je od razu do wszystkich pomieszczeń; a gdy nastał czas na styl skandynawski, z zapałem przemalowywaliśmy wnętrza na biało. Z pewnością możemy wyodrębnić kilka tendencji, które w Polsce miały się wyjątkowo dobrze i na długo zadomowiły się w naszych wnętrzach. Ale czas drewnopodobnych boazerii, łazienkowych płytek po sam sufit, ciężkich meblościanek i morelowych ścian w salonach mamy już za sobą.

Polacy od kilku lat stopniowo coraz bardziej zaczynają interesować się własnymi wnętrzami i starają się poszukiwać indywidualnego stylu. W materiałach zaczęliśmy doceniać naturalność i szlachetność, w meblach – funkcjonalność i ergonomiczność, a w stylu – konsekwencję i spójność. Dzięki coraz większej świadomości również coraz chętniej korzystamy z pomocy architektów. Dzięki kontaktom z nimi, rośnie zaś świadomość. Typowa „win – win situation”! - dodaje Monika Bronikowska.

Monika Bronikowska wraz z mężem Adamem tworzy zgrany duet, liderując zespołowi pracowni HOLA Design. W ramach grupy projektowej HOLA współprowadzą również pracownię Exterio zajmującą się projektowaniem architektonicznym. Zaangażowani są także w działania biznesowe na innych polach. Prywatnie szczęśliwi rodzice dwójki wspaniałych maluchów.

HOLA Design to pracownia z wieloletnim stażem i renomą na rynku polskim i zagranicznym. Przez ponad 12 lat działalności przygotowała setki projektów wnętrz i budynków dla inwestorów w kraju i za granicą. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, brytyjskiego The Design Society i amerykańskiego International Interior Design Association, ma na swoim koncie dziesiątki publikacji w tym tak egzotyczne jak w koreańskim L4 Design Series oraz wyróżnienia m.in. Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, The International Design & Architecture Awards, European Property Awards w kategorii Interior Design, A’Design Awards i WAN Awards.

Monika Bronikowska będzie prelegentką w trakcie 3. edycji 4 Design Days. 16 lutego 2018 roku weźmie udział w dyskusji "Mieszkanie polskie. Remontujemy czy urządzamy, czyli wszystko o guście mieszkaniowym Polaków".

Czytaj więcej o 4 Design Days 2018

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!