REKLAMA
Najlepsze Domy
3 powody, dla których warto kupić prawdziwą choinkę na święta

3 powody, dla których warto kupić prawdziwą choinkę na święta

Żywe drzewko świąteczne, poza trzema niewątpliwymi zaletami, to też kontynuacja wieloletniej tradycji. Tego rodzaju choinka z pewnością wprowadzi nas w świąteczny nastrój. Fot. Pixabay
Żywe drzewko świąteczne, poza trzema niewątpliwymi zaletami, to też kontynuacja wieloletniej tradycji. Tego rodzaju choinka z pewnością wprowadzi nas w świąteczny nastrój. Fot. Pixabay
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wielu z nas staje przed dylematem: kupić żywą choinkę, czy sztuczną? Dzisiaj przedstawiamy argumenty, dla których warto zdecydować się na naturalne drzewko.

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej magicznych momentów w roku. W tym czasie spotykamy się przy wspólnym stole z rodziną, przygotowujemy tradycyjne potrawy, obdarowujemy się prezentami i śpiewamy kolędy.

To również czas, w którym nie wyobrażamy sobie, aby mogło zabraknąć choinki – nieodłącznego elementu świąt. Jakie zalety mają naturalne drzewka?

Efektowny wygląd

Żywe drzewko świąteczne prezentuje się niezwykle efektownie. Mamy do wyboru kilka rodzajów iglaków, różniących się od siebie wyglądem, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie.

Jodły kaukaskie to drzewka o szlachetnym wyglądzie. Są zazwyczaj gęste i rozłożyste, o intensywnym odcieniu zieleni. Charakteryzują się także miękkimi igłami, co ma istotne znaczenie, gdy w domu są małe dzieci bądź zwierzęta. Z kolei świerk pospolity, który uznawany jest za podstawowe drzewko choinkowe w polskiej tradycji, cechuje się krótkimi, ostrymi igłami i jaśniejszym kolorem. Natomiast świerk srebrny – jak sama nazwa wskazuje – wyróżnia się srebrzystą barwą i podobnymi do świerku pospolitego igłami. Z kolei sosna jest dość rzadko wybieranym drzewkiem świątecznym, jednakże z roku na rok przybywa jej zwolenników – mówi Kinga Liebchen, ekspert z firmy Komplex Market, dostawcy wysokiej jakości profili drewnianych oraz importera i plantatora żywych drzewek świątecznych.

Piękny zapach

Unoszący się w domu zapach lasu to z pewnością jeden z głównych argumentów, przemawiających za zakupem naturalnej choinki.

Co ważne, aromat ten przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale wykazuje również właściwości zdrowotne. Dzieje się tak za sprawą zawartych w iglakach naturalnych olejków eterycznych, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Zapach świerku ma działanie odprężające i relaksujące. Z kolei aromat sosny wzmacnia odporność organizmu, koi bóle reumatyczne oraz udrażnia drogi oddechowe. Natomiast jodła wykazuje działanie przeciw grzybom, wirusom i bakteriom, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na zachorowania – kontynuuje Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.

Ekologia

Nie każdy wie, że żywe choinki są bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż sztuczne.

Drzewka pochodzą z legalnych plantacji i obecnie mało prawdopodobne jest, aby zdarzyło się inaczej. Są to iglaki uprawiane specjalnie na okazję świąt Bożego Narodzenia. Decydując się na ich zakup, w żaden sposób nie szkodzimy środowisku. Tymczasem sztuczne choinki – uważane przez wielu za bardziej ekologiczne – mają negatywny wpływ na otoczenie. Dzieje się tak za sprawą zawartych w nich szkodliwych związków, które wydzielane są do atmosfery już podczas ich produkcji, a w późniejszym czasie również przy utylizacji – dodaje Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.

Żywe drzewko świąteczne, poza trzema niewątpliwymi zaletami, to też kontynuacja wieloletniej tradycji. Tego rodzaju choinka z pewnością wprowadzi nas w świąteczny nastrój.

Czytaj także: Wyjeżdżasz na Święta? Podpowiadamy jak uchronić dom przed włamaniem

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!