×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Zalety betonu komórkowego

Zalety betonu komórkowego

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 17 paź 2019 17:00

Swoje wyjątkowe cechy beton komórkowy zawdzięcza środkowi porotwórczemu, który dodawany jest do mieszanki wapna, cementu, piasku i wody. Znaczną część jego objętości stanowią pęcherzyki powietrza, co przede wszystkim zapewnia mu bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Jednak specyficzna struktura tego materiału i charakter procesu technologicznego, w jakim powstaje, przekładają się także na inne, praktyczne zalety.

Wybierając materiał na ściany, inwestorzy najczęściej kierują się parametrami technicznymi i ceną bloczków. Nie można jednak zapominać, że ważna jest również łatwość murowania z tych elementów. Ma to znacznie nie tylko dla osób, które będą pracowały na budowie. Wpływa to bowiem również na tempo robót, czyli datę zakończenia inwestycji oraz globalne koszt budowy. Dlaczego warto zdecydować się na beton komórkowy – wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager firmy H+H Polska. 

Lekkie, równe, gładkie

Beton komórkowy to jeden z nielicznych materiałów murowych na rynku, z którego można budować ściany jednowarstwowe. Pozwala to uniknąć konieczności wykonywania warstwy ociepleniowej, oszczędzając czas i pieniądze. Porowata struktura betonu komórkowego sprawia również, że jest on wyjątkowo lekki. Można zatem bez trudu przenosić go z miejsca na miejsce i murować nawet z dużych elementów. Do wzniesienia 1 m2 muru z betonu komórkowego wystarczy zaledwie 6,4 sztuk bloczków.

Czytaj także: Ekologiczne materiały wznoszeniowe.

 

Ustawianie bloczków we właściwym miejscu ułatwiają wygodne uchwyty montażowe. Istotne jest też specjalne wyprofilowanie boków, które umożliwia łączenie elementów na tzw. pióro-wpust. Dzięki temu nie trzeba wypełniać zaprawą spoin pionowych.

Zarówno ekipy murarskie, jak też instalatorzy i specjaliści od wykończeniówki docenią to, że beton komórkowy jest bardzo łatwy w obróbce. W razie konieczności docięcia, wykonania bruzd czy otworów, można to z łatwością zrobić nawet bez użycia narzędzi mechanicznych.

Źródło: H+H

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się