Najlepsze Domy
Wybieramy narzędzia ręczne dla glazurnika

Wybieramy narzędzia ręczne dla glazurnika


Odpowiednio dobrane narzędzia ręczne i akcesoria do układania płytek przede wszystkim skrócą czas potrzebny na ukończenie projektu u inwestora. Jeśli zdecydujemy się na sprzęt dobrej jakości będzie służyć nam przez całe lata.

Układanie płytek jest swego rodzaju sztuką. Każdy profesjonalny glazurnik wie, że w cięciu i układaniu płytek ceramicznych chodzi przede wszystkim o świetny rezultat. A jak wiadomo, aby otrzymać atrakcyjny efekt, nie obędzie się bez doświadczenia i wprawnego oka fachowca, który wie, jak rozplanować układ i połączyć płytki o różnych fakturach i grubościach.

Jednak jest jeszcze jeden szczegół, który wpływa na wynik pracy glazurnika – narzędzia używane w pracach remontowych. Poza elektronarzędziami każdy fachowiec powinien mieć w swoim zestawie: przecinarkę ręczną, pojemniki (np. wiadro gumowe), pace proste i zębate, pace gumowe do fugowania, system poziomowania płytek i krzyżyki. Dodatkowo warto zadbać o dobrej jakości, funkcjonalną i wygodną odzież roboczą.

Precyzyjne cięcie

Jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi glazurniczych, przeznaczonych do cięcia płytek są przecinarki ręczne. Precyzyjna, poręczna i łatwa w obsłudze – taka, która potrafi zamienić nawet najbardziej mozolną pracę w czystą przyjemność. Ręczna przecinarka do glazury nie zajmuje dużo miejsca i zapewnia szybkie cięcie.

Właściwie dobrana maszyna powinna charakteryzować się precyzyjnym cięciem, dokładnym przymiarem, ergonomią pracy, oraz możliwością bezpiecznego transportu, dostępnością serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Podczas wyboru przecinarki należałoby zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów maszyny, które ułatwiają codzienną pracę wykonawcy. Przecinarki ręczne, podstawowe narzędzie w pracy każdego glazurnika powinny być dobrane zgodnie z zakresem prowadzonych prac. Zakup urządzenia powinna poprzedzać wnikliwa analiza parametrów technicznych przecinarki. Warto zwrócić uwagę na zakres cięcia, ergonomię pracy, system łamania oraz oferowany przez producentów osprzęt, jak również dostępność części zamiennych i serwisu.

Kryteria wyboru

Podczas wyboru przecinarki warto przemyśleć, czy będzie ona głównym narzędziem służącym do cięcia płytek ceramicznych, czy będzie jedynie uzupełnieniem przecinarki elektrycznej. Jeśli będzie to podstawowe narzędzie pracy to warto zdecydować się na profesjonalne urządzenie renomowanego producenta, który zapewni jego jakość, gwarancję oraz dostępność serwisu. Dobrze, jeśli przecinarka dostosowana jest do cięcia zarówno glazury, terakoty czy gresu, jak również twardych materiałów, np. kamienia czy klinkieru.

Jednym z ważniejszych elementów jest konstrukcja urządzenia oraz rodzaj i jakość materiałów, z których wykonane są podstawowe części. Po pierwsze trzeba sprawdzić jak zbudowana jest podstawa przecinarki. Powinna ona cechować się przede wszystkim wytrzymałością i stabilnością. Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy materiał, z którego wykonana jest podstawa nie będzie znacząco wpływać na zwiększenie wagi urządzenia.

Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ maszynę często przenosimy w obrębie pomieszczenia czy też z piętra na piętro i ważne jest, jeżeli pracujemy w pojedynkę, aby łatwo urządzenie przemieścić. Podstawa przecinarki jest najczęściej wykonana z blachy aluminiowej (ciśnieniowego odlewu aluminium), co zapewnia stabilność i trwałość urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej wagi. Powierzchnia robocza blatu najczęściej pokryta jest warstwą technicznej mikrogumy ułatwiającej łamanie oraz chroniącej płytki przed uszkodzeniem.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!