Najlepsze Domy
Wybieramy bezpieczne drzwi wejściowe

Wybieramy bezpieczne drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne są wizytówką domu. Powinny dobrze pasować wizualnie do elewacji i stylu budynku.

Oprócz materiału, z którego wykonane są drzwi warto zwrócić uwagę także na inne czynniki decydujące o wyborze. Jednym z z nich jest kolor. Drzwi z reguły dobieramy pod kolor okien, dachu czy bramy.

Warto pamiętać, że kolory ciemniejsze (niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane) bardziej nagrzewają się na słońcu, dlatego istotne jest zadaszenie wejścia lub jego dodatkowe osłonięcie. Dobrym rozwiązaniem mogą być drzwi dwukolorowe – innego koloru na zewnątrz, pasujące do elewacji domu, a innego koloru wewnątrz – dopasowane do stylu i kolorystyki wnętrza. Wybierając drzwi zewnętrzne warto także zwrócić uwagę na ich wzór. To zawsze bardzo indywidualny wybór.

Drzwi, kupujemy zwykle raz do danego domu, gdyż ich wymiana wiąże się z koniecznością naprawy otaczającej je elewacji. Powinniśmy pamiętać o ponadczasowym wzornictwie, które nie ulegnie zmianie przez lata. Ważny jest także wymiar drzwi. Modele standardowych wymiarów pozwolą na oszczędności przy zakupie, dlatego warto uwzględnić je w projekcie domu. Warto zaznaczyć, że szerokość skrzydła o wymiarze 100 cm i większym powoduje zwiększone zużycie zawiasów oraz klamek.

Czytaj także: Poprawna aplikacja tynku ma wpływ na kolor i żywotność elewacji

Nie można zapomnieć o jakże ważnym czynniku, jakim jest bezpieczeństwo. Od wytrzymałości drzwi, jakości zamka oraz zastosowanych rozwiązań technologicznych zależy bezpieczeństwo całego domu. Drzwi są bezpieczne, gdy mają certyfikowaną klasę antywłamaniową RC2 lub wyższą. Drzwi wyposażone we wręg antywyważeniowy tzw. francuski trudniej sforsować. Ważny jest też rodzaj zastosowanego szyldu zabezpieczającego wkładki przed zniszczeniem. Jeżeli zastosowano oszklenia warto sprawdzić czy jest to szkło klasy P4.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!