Najlepsze Domy
Układanie desek warstwowych na ogrzewaniu podłogowym

Układanie desek warstwowych na ogrzewaniu podłogowym

Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket podpowiada, jak prawidłowo wykonać deski warstwowe na ogrzewaniu podłogowy. Ekspert podkreśla że przed montażem  desek trzeba wygrzać posadzkę i sprawdzić poziom wilgotności jastrychu, który nie może przekroczyć 1,8%. Dopiero po spełnieniu tych dwóch warunków można przystąpić do klejenia desek.

Zalecaną przez nas metodą montażu drewna na wodnym ogrzewaniu podłogowym jest klejenie. Deski mogą być przyklejane bezpośrednio na jastrych cementowy (co najmniej cement B20). Trzeba jednak wcześniej upewnić się czy jastrych jest wyrównany i suchy. Przed montażem podłogi drewnianej należy koniecznie wygrzać posadzkę: wystarczy postępować zgodnie z protokołem wygrzewania posadzki. Dokument ten zawiera konkretne instrukcje dot. wysokości temperatury systemu. Czynność nie jest skomplikowana, ale jest niezbędna, aby usunąć z wylewki wilgoć.

Deski powinny być montowane przez doświadczonych parkieciarzy, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale i potrzebnymi narzędziami, choćby do sprawdzenia wilgotności jastrychu. Trzeba wiedzieć, że maksymalna wilgotność jastrychu cementowego wynosi 1,8 proc. (lub 3,0 proc. przy użyciu barier paroszczelnych. Zalecamy stosowanie barier paroszczelnych tej samej marki, co kleje). Parkieciarz będzie w stanie dobrać także właściwy klej, odpowiedni do montażu drewna na wylewce.

Drewniana podłoga przyklejona do wylewki tworzy z nią zwartą całość : deski nagrzewają się razem z posadzką. W przypadku podłóg montowanych w systemie pływającym tworzy się izolacja w postaci powietrza, co może powodować ryzyko wypaczenia się drewna.

O rozwoju nowoczesnych technologii montażu posadzki drewnianych w branży remontowo-budowlanej będą rozmawiali eksperci podczas nowego eventu Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!