×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
System przeciwoblodzeniowy na dachy

System przeciwoblodzeniowy na dachy

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 07 cze 2018 08:01

Jakub Szeliga, ekspert z firmy Galeco mówi o tym jak działają systemy przeciwoblodzeniowe na dachach oraz jak prawidłowo się je montuje.

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe to skuteczna metoda radzenia sobie z problemem zalegającego śniegu i lodu, które w okresie zimowym mogą gromadzić się zarówno na pokryciu dachowym, jak i w rynnach. To innowacyjne rozwiązanie dedykowane jest zwłaszcza do systemów rynnowych z rurą spustową ukrytą w ociepleniu. Z powodzeniem jednak może być także stosowane przy tradycyjnym orynnowaniu.

Systemy przeciwoblodzeniowe montowane na dachach składają się zazwyczaj z kabli lub mat grzejnych i są w pełni zautomatyzowane, tzn. działają na podstawie pomiaru temperatury i wilgotności powietrza. Podobna zasada funkcjonowania dotyczy ogrzewania przeciwoblodzeniowego, stosowanego w rynnach i rurach spustowych.

Wykorzystywane w nich kable grzejne stanowią przewody ocynkowanych drutów miedzianych, otoczonych samoregulującym polimerem przewodzącym. Osłonięte są aż trzema rodzajami specjalnie zaprojektowanych ekranów izolacyjnych. Zewnętrzna powłoka gwarantuje niezawodność działania i odporność na promieniowanie UV.

Czytaj także: Wybieramy system przeciwoblodzeniowy

Przewody montuje się wewnątrz rynien półokrągłych i kwadratowych za pomocą specjalnych mocowań – różnych w zależności od rodzaju rynny tj. mocowanie kabli do rynien okrągłych lub mocowanie kabli do rynien kwadratowych.

W wypadku rur spustowych również stosuje się dwa typy mocowań. Ich wybór uzależniony jest od długości samej rury. W tych o długości do 6 m wykorzystuje się niezależne mocowania do rur spustowych. Jeżeli zaś rura jest dłuższa – odpowiednim rozwiązaniem będzie linka podtrzymująca wraz z wieszakiem.

Warto podkreślić, że kable grzewcze są całkowicie niewidoczne z zewnątrz, dzięki czemu nie ingerują w wygląd elewacji domu. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również jego uniwersalność. Wewnętrzne kable grzewcze do rynien oraz rur spustowych możemy z powodzeniem stosować przy każdym rodzaju dachu, zarówno w systemach orynnowania z PVC, jak i stali.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się