×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Sprawne odprowadzenie wody z dachu płaskiego

Sprawne odprowadzenie wody z dachu płaskiego

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 17 paź 2017 20:00

Adam Buszko, szef wsparcia sprzedaży izolacji budowlanych, Paroc Polska mówi jaki rodzaj materiału termoizolacyjnego zastosować, aby zapewnić prawidłowy drenaż wody opadowej na dachach płaskich.

Aby zapewnić optymalne osuszanie połaci dachu przez cały okres eksploatacji budynku, poza odpowiednimi spadkami i odwodnieniem niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji. Ze względu na naturalną paroprzepuszczalność oraz odporność na działanie wilgoci, bardzo dobrze w tej roli sprawdza się wełna kamienna, którą można stosować zarówno w stropodachach niewentylowanych, jak i wentylowanych.

W tym pierwszym przypadku można stosować płyty dwuwarstwowe z wierzchnią warstwą utwardzoną lub dwie płyty: jedną twardą – jako płytę wierzchnią, drugą miękką i lżejszą – jako spodnią. Rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku konstrukcji wentylowanych. W ich przypadku warto sięgnąć po system dwuwarstwowy z prefabrykowanym systemem rowków wentylacyjnych, które odprowadzają nadmiar wilgoci do zainstalowanych kominków wentylacyjnych nad kanałami zbiorczymi.

Taki zabieg pozwala na sprawne odprowadzenie wilgoci z konstrukcji przez cały okres jej eksploatacji. Za optymalne przyjmuje się, że osuszanie połaci dachu na poziomie 0,5 kg wody/m2 na dobę, co skutecznie eliminuje zagrożenie gromadzenia się wilgoci – również na etapie budowy.

Dowiedz się czym różni się styropian "biały" od grafitowego.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się