Najlepsze Domy
Sprawdzone elektronarzędzia w ciężkich pracach budowlanych

Sprawdzone elektronarzędzia w ciężkich pracach budowlanych

Przy wyborze elektronarzędzi, które muszą się sprawdzić w ciężkich warunkach budowlanych powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość i ich wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest też że muszą zapewnić one bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ciężkich prac budowlanych.

Szeroki zakres prac, jakie należy wykonać podczas prac budowlanych wymaga od wykonawcy zaopatrzenia się w różnego rodzaju elektronarzędzia i urządzenia. Część z nich musi wyróżniać się dużą mocą, inne prędkością obrotową i zwiększoną ergonomią. Jednak wszystkie muszą być na tyle niezawodne, aby wytrzymać „galopujące” tempo szerokiego zakresu prac budowlanych.

Odpowiedni wybór

Zanim wybierzemy elektronarzędzia i urządzenia niezbędne do wykonywania prac z budowlanych w pierwszej kolejności powinniśmy określić zakres prac w jakich będziemy wykonywali. Dzięki temu unikniemy dodatkowych wydatków związanych z zakupem urządzeń zbędnych i niepotrzebnych w prowadzeniu naszych prac. Warto też zastanowić się nad jakością, marką i producentem elektronarzędzi przez nas wybieranych.

Okazuje się, że zupełnie innych elektronarzędzi będziemy potrzebowali w pracach typowo budowlanych, gdzie wymagane są cięższe urządzenia do cięcia i sprzątania, a zupełnie innych w przypadku prac remontowych i wykończeniowych. Jednak zawsze warto postawić na jakość.

Wysoka jakość narzędzi, ich maksymalna trwałość oraz pełne bezpieczeństwo w trakcie pracy to podstawowe cechy, które powinien posiadać sprzęt przeznaczony do prac remontowo-budowlanych. Niezwykle istotna jest ergonomia posiadanych urządzeń, zmierzająca do optymalnego dostosowania sprzętu do wymagań i potrzeb użytkowników. Przed zakupem danego urządzenia warto sprawdzić jak układa się ono w dłoni, aby mieć pewność, że rozmiar i waga nie będą stanowić dodatkowego obciążenia podczas prac wykonawczych. Indywidualne podejście do wyboru elektronarzędzi i dokładne sprawdzenie sprzętu pod kątem jego możliwości z pewnością ułatwi pracę nawet w najtrudniejszych warunkach, a dodatkowo zaoszczędzi czas i energię – podkreśla Wojciech Tusz, demonstrator w firmie AEG.

Sprawdźmy więc, czy wybierany przez nas producent sprzętu posiada w swojej ofercie również wysokiej klasy akcesoria i materiały eksploatacyjne kompatybilne z urządzeniem, które zamierzamy zakupić. Takie połączenie, wysokiej klasy elektronarzędzia i akcesoriów, zapewni użytkownikowi zawsze perfekcyjne rezultaty pracy, w wyniku czego pozwoli mu to zaoszczędzić czas i pieniądze, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo pracy i dłuższą żywotność urządzenia.

Ergonomia i moc

Przy doborze elektronarzędzi do wykonywania prac budowlanych niezwykle istotna okazuje się ich ergonomia. Nie mniej ważnym elementem jest możliwość podłączenia urządzeń do odkurzacza i zadbania tym samym o bezpieczeństwo pracy i zdrowie pracowników i porządek w miejscu pracy. Dobierając elektronarzędzia wykonawcy powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo, czy narzędzie posiada hamulec bezpieczeństwa, osłonę odsysającą, klin rozszczepiający – mówi Sławomir Trojan, trener w Festool Polska.

Wykonawca powinien mieć zawsze pewność, co do niezawodności wykorzystywanych narzędzi, a także odpornych na chwilowe przeciążenia.  Pozbawione szczotek węglowych silniki urządzeń nie są narażone na zwiększone opory pracy, dzięki czemu wzrasta wydajność silnika.

Mniejsze zużycie oznacza niższe zapotrzebowanie na serwis i konserwację, a to z kolei oznacza więcej czasu pracy i większą wydajność na placu budowy – mówi Mateusz Kaczmarski, menadżer ds. marketingu HiKOKI Polska.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!