Najlepsze Domy
Przegląd dostępnych rodzajów pokryć dachów skośnych

Przegląd dostępnych rodzajów pokryć dachów skośnych

Wyboru pokrycia dachowego dokonuje zwykle architekt w porozumieniu z inwestorem. W pierwszej kolejności uwzględniają oni kształt dachu budynku, biorąc pod uwagę liczne elementy dekoracyjne, takie jak lukarny, wole oka, kąt nachylenia połaci. Jednak na trwałość i energooszczędność dachu ogromny wpływ ma też montaż pokrycia dachowego.

Najważniejsze parametry, jakimi kierują się inwestorzy i architekci przy wyborze pokrycia dachowego są jego trwałość, walory estetyczne i użytkowe. Nie bez znaczenia jest też obciążenie więźby dachowej, jakie wywołuje dachówka oraz kąt nachylenia i kształt samego dachu. Wreszcie pozostaje jeszcze dobór materiału z jakiego wykonane są pokrycia dachowe.

Ma to ogromny wpływ nie tylko na walory estetyczne dachu, ale też i na trwałość takiego pokrycia. Obecnie popularnością cieszą się w zasadzie wszelkie dostępne materiały, przede wszystkim dlatego, że inwestorzy budują domy o różnej stylistyce, jednak do szczególnie chętnie wybieranych materiałów należą dachówki ceramiczne i cementowe oraz blacha.  

Uniwersalne i proste trendy

Polacy wybierają aktualnie proste pokrycia dachowe. I to jest najlepsza odpowiedź na aktualne trendy w architekturze. Wśród budujących coraz większym zainteresowaniem cieszy się właśnie jak najprostsza, ale jednocześnie nowoczesna stylistyka w projektowaniu domów.

Inwestorzy coraz chętniej decydują się na oryginalną ponadczasową formę – stawiamy na proste rozwiązania, duże przeszklenia i przestrzeń. Polacy wybierają pokrycia w odcieniach szarości oraz czerni, niejednokrotnie ze względów eksploatacyjnych choć powraca również moda na krycie dachów blachą na rąbek stojący, czyli imitacja krycia na felc.

Najmodniejsze są obecnie dachy płaskie i bezokapowe. Na dachach skośnych często układa się panele dachowe i blachodachówki płaskie. Coraz chętniej stosuje się ujednolicenie dachu ze ścianą pokrytą blachą lub panelami elewacyjnymi. Tworzy to nowoczesną konstrukcję, w której dach płynnie łączy się z elewacją, zachowując strukturę idealnie dobranego duetu kompozycyjnego.

O rozwoju nowoczesnych technologii w sektorze elektronarzędzi przeznaczonych do prac budowlanych będą rozmawiali eksperci podczas nowego eventu Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!