REKLAMA
Najlepsze Domy
Profesjonalna zaprawa dla każdego glazurnika

Profesjonalna zaprawa dla każdego glazurnika

Wybierając profesjonalny klej do równie profesjonalnych zadań, postawmy na produkty wzbogacone włóknami i specjalnymi dodatkami, a inwestycja zwróci nam się z nawiązką. Fot. Sopro
Wybierając profesjonalny klej do równie profesjonalnych zadań, postawmy na produkty wzbogacone włóknami i specjalnymi dodatkami, a inwestycja zwróci nam się z nawiązką. Fot. Sopro
Użycie wysokiej jakości zaprawy klejowej w codziennych pracach glazurniczych to jeden z najważniejszych aspektów, który przełoży się długoletnią trwałość wykonanych okładzin. Dlatego, podstawowym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji zakupowej powinien być niezaprzeczalnie skład wybranego kleju, który ma decydujący wpływ na jego jakość oraz poszczególne właściwości użytkowe.

Wybierając profesjonalny klej do równie profesjonalnych zadań, postawmy na produkty wzbogacone włóknami i specjalnymi dodatkami, a inwestycja zwróci nam się z nawiązką.

Postaw na jakość

Wysokiej jakości spoiwo cementowe i drobne frakcje kruszywa to podstawa dobrej zaprawy klejowej, dlatego o wyborze tej najlepszej, często decydują detale. Choć stanowią zaledwie kilka procent masy suchej mieszanki, to właśnie specjalne dodatki – włókna celulozowe, dodatki polimerowe, hydrofobowe czy dyspersyjne mają znaczący wpływ na funkcjonalność i parametry produktu.

Ich selektywny, szczegółowy dobór, poprzedzony badaniami nad jakością poszczególnych składników, pozwala na uzyskanie specjalnych właściwości klejów, takich jak: doskonała retencja, najwyższy stopień zbrojenia zaprawy, zwiększenie wytrzymałości, przyczepności i elastyczności, wydłużony czas otwarty pracy czy zdolność do szybkiego wiązania. Dlatego, w naszych produktach stawiamy na wysoką zawartość włókien i dodatków, które odpowiadają za najlepsze właściwości zapraw – w trakcie pracy i po związaniu – podkreśla Artur Watras, ekspert firmy Sopro.

Fiber Control – moc nie do pokonania

Technologia Fiber Control, opracowana w laboratoriach Sopro, opiera się na wielofunkcyjnym działaniu włókien celulozowych oraz dodatków polimerowych. Wysoka zawartość włókien celulozowych ma kluczowy wpływ na skuteczne zatrzymywanie wody w zaprawie i kontrolę przebiegu procesu wiązania. Sprawnie działający proces retencji to swoisty „regulator” gospodarki wodnej, zapewniający poprawny przebieg prac glazurniczych – zwłaszcza w przypadku okładzin nasiąkliwych. Niwelując „ucieczkę” wody z podłoża, nie dopuszcza do spadku urabialności zaprawy, zaś proces wiązania jest samoistnie kontrolowany, dzięki czemu skuteczność przyklejania każdego typu okładziny osiąga najwyższy możliwy poziom.

Doskonałą retencję uzupełnia bardzo wysoka zawartość włókien zbrojących, mających zasadniczy wpływ na właściwości wytrzymałościowe kleju po związaniu – zwłaszcza w przypadku dużych obciążeń.

Dodatek specjalnych polimerów polepsza urabialność kleju, zwiększa jego odporność na ścieranie, redukuje ryzyko pęknięć plastycznych oraz w znacznym stopniu poprawia przyczepność i elastyczność zaprawy, pozwalając na swobodną pracę w obszarach trudnych a nawet krytycznych.

Nowatorska formuła Fiber Control stoi dziś za nową recepturą zaprawy FF 450, plasując ją w czołówce klejów – nawet do najtrudniejszych zadań wykonawczych – podkreśla Artur Watras, ekspert firmy Sopro.

Microfiber – parametry wyprzedzające normy

Zadbanie o dobrą przyczepność kleju do płytki i podłoża to jeden z najważniejszych aspektów, który przełoży się długoletnią trwałość wykonanych okładzin. Dlatego wybór zaprawy o odpowiedniej sile klejenia, szczególnie w obszarach zewnętrznych takich jak tarasy, balkony – wraz z wysoką jakością prac - to inwestycja w nienaruszalność i trwałość  każdej realizacji.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!