Najlepsze Domy
Mobilny agregat prądotwórczy do zasilania elektronarzędzi

Mobilny agregat prądotwórczy do zasilania elektronarzędzi

Prace prowadzone na placach budowy i prace remontowe wymagają stosowania różnych elektronarzędzi wymagających zasilania energią energetyczną. Niektóre z nich nie z reguły nie wymagają zasilania ze stabilizacją napięcia, ale wiele z nich bazuje na elektronice sterującej, która jednak wymaga zastosowania prądu najwyższej jakości czyli agregatu ze stabilizacją napięcia, a najlepiej wyposażonego w inwerter. Warto również wziąć pod uwagę  fakt, że elektronarzędzia używane są na różnych poziomach i wysokościach, dlatego najwygodniejszy jest agregat lekki i przenośny, który wytworzy prąd w każdym potrzebnym miejscu.

Przykładem wygodnego rozwiązania jest najnowszy jednofazowy agregat prądotwórczy Honda EU 22i z inwerterową stabilizacją napięcia,  doskonalszy następca popularnego EU 20i, który oferuje jeszcze  więcej mocy i jeszcze więcej udogodnień. Nowy agregat jest wyposażony w mocniejszy silnik o większej mocy i większej pojemności, nową prądnicę, nowy inwerter, dodatkowe kanały wentylacyjne oraz udoskonalenia zwiększające komfort obsługi, jak zawór paliwa, większy wlew oleju i osłona linki startera.

Wprowadzone modyfikacje, a zwłaszcza zwiększona pojemność silnika nie wpłynęły na zmianę wagi, rozmiarów oraz emisji hałasu urządzenia w stosunku do EU 20i. Wytwarzana przez EU 22i energia elektryczna jest bezpieczna dla zasilanych odbiorników - dla wrażliwych na jakość prądu odbiorników elektronicznych oraz nowoczesnych elektronarzędzi i jednocześnie wpływa na wydłużenie żywotności tych odbiorników, co w konsekwencji oznacza obniżenie kosztów eksploatacji i serwisowania agregatu i zasilanych odbiorników.

Więcej mocy w kompaktowej konstrukcji

EU 22i zapewnia 2,2 kW mocy maksymalnej dzięki nowemu silnikowi na benzynę Honda GXR120 o pojemności 121 cm3, który także wydłuża czas pracy agregatu na jednym zbiorniku paliwa, zależnie od wartości obciążenia, do prawie 4h, a w Trybie Pracy Ekonomicznej nawet 7-8h, obniżając jednocześnie koszty eksploatacji agregatu.

Czysty prąd najwyższej jakości

Ważnym elementem każdego agregatu prądotwórczego, który definiuje jakość urządzenia oraz jakość wytwarzanego prądu, jest, obok silnika i rodzaju stabilizacji napięcia, prądnica. Ze względu na nowy silnik, EU 22i otrzymał też nową prądnicę – wysokoprzepustową, ze zmodyfikowanymi proporcjami magnesów do liczby uzwojeń. Oznacza to, że w tej prądnicy zastosowano cieńsze magnesy, które umożliwiły zainstalowanie większej liczby uzwojeń w cewkach. Nowa prądnica, współpracując z silnikiem GXR120, udoskonala jakość urządzenia i zapewnia, wraz z silnikiem i inwerterem, najwyższą jakość wytwarzanej energii elektrycznej.

Inwerterowa stabilizacja

EU 22i, jak wszystkie agregaty Honda z serii EU, jest wyposażony w inwerterową stabilizację  napięcia i stabilizacji. Inwerter to najnowocześniejszy system stabilizacji napięcia i częstotliwości działający na zasadzie przetwornicy AC-DC-AC, w której występują trzy etapy konwersji przebiegu napięcia, gdzie AC oznacza napięcie zmienna, a DC – stałe.

Inwerter funkcjonuje niezależnie od obrotów silnika, dlatego prędkość obrotowa silnika nie ma wpływu na częstotliwość stabilizacji. Jest to również najszybciej działający system stabilizacji napięcia, dzięki czemu podczas najmniejszych wahań obciążenia, prąd zachowuje znamionowe wartości napięcia oraz częstotliwości.

Czytaj także: Elektronarzędzia i maszyny niezbędne do prac parkieciarskich

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!