Najlepsze Domy
Jakich produktów użyć, aby uzyskać bardzo wysoką gładkość powierzchni przed malowaniem

Jakich produktów użyć, aby uzyskać bardzo wysoką gładkość powierzchni przed malowaniem

Gładka powierzchnia doskonale eksponuje walory dekoracyjne i kolor farby, ale do jej wykonania są niezbędne odpowiednie materiały – konieczne jest bowiem wykonanie gładzi. Fot. Atlas
Gładka powierzchnia doskonale eksponuje walory dekoracyjne i kolor farby, ale do jej wykonania są niezbędne odpowiednie materiały – konieczne jest bowiem wykonanie gładzi. Fot. Atlas
Sebastian Czernik, specjalista ds. technicznych, Atlas podpowiada, co należy zrobić (jakich produktów użyć), żeby uzyskać bardzo wysoką gładkość powierzchni przed malowaniem.

Malowanie jest zwykle ostatnim etapem prac wykończeniowych, nadającym ścianom i sufitom ostateczną estetykę i wygląd. Obecne standardy wykończenia wnętrz przewidują najczęściej gładkie wykończenia powierzchni, czasami w połączeniu z innymi rodzajami dekoracji.

Gładka powierzchnia doskonale eksponuje walory dekoracyjne i kolor farby, ale do jej wykonania są niezbędne odpowiednie materiały – konieczne jest bowiem wykonanie gładzi. Do jej wykonania mogą być stosowane różnorodne materiały budowlane na bazie spoiw mineralnych (gipsu, anhydrytu, wapna, białego lub szarego cementu) lub spoiw polimerowych. Firma Atlas do wykonywania nowych gładzi poleca przede wszystkim produkt o nazwie Plus Gipsar, gładź gipsową o zwiększonej trwałości.

To bardzo uniwersalny materiał, wykonawcy na pewno docenią bardzo dobre parametry robocze oraz możliwość precyzyjnej obróbki powierzchni, również za pomocą mechanicznych szlifierek do gipsu. W efekcie uzyskuje się mocną, ale również bardzo gładką powierzchnię – idealną pod malowanie. Trzeba też wspomnieć, że ze względu na wysoką zawartość polimerów, powierzchnia gładzi bardzo dobrze przyjmuje farbę, co ułatwia i przyspiesza prace wykończeniowe. W przypadku napraw lub korekty jakości już istniejącej gładzi, bardzo dobrym rozwiązaniem jest natomiast zastosowanie gotowej do użycia gładzi polimerowej o nazwie Atlas Gips Rapid.

To bardzo nowoczesny materiał, produkowany na bazie spoiw polimerowych i bardzo drobnej mączki dolomitowej. Najważniejszą cechą gładzi Atlas Gips Rapid jest możliwość zastosowania jej w bardzo cienkiej warstwie, czyli do wykonywania warstw finiszowych o wysokiej gładkości. Można w ten sposób poprawić jakość istniejącej gładzi, albo dokonać korekt wyglądu powierzchni, także po naniesieniu już warstwy farby.

Jakość powierzchni, w rozumieniu stopnia jej równości i gładkości, po naniesieniu gładzi polimerowej Atlas Gips Rapid jest wręcz idealna, ale ma też jeszcze jedną niezwykle istotna cechę, a mianowicie śnieżnobiały kolor. Jednolity, biały kolor powierzchni ułatwia jej pomalowanie, niższe jest zarówno zużycie farby, jak i koszty samego malowania.

Czytaj także: Wpływ temperatury na elewacje i zaprawy mineralne

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!