Najlepsze Domy
Jak wykonać szczelny dach? Podpowiada ekspert

Jak wykonać szczelny dach? Podpowiada ekspert

shutterstock_78867328.jpg
shutterstock_78867328.jpg
Dach jest jednym z trudniejszych do wykonania elementów budynku. Dlatego jego budowę powinniśmy powierzyć sprawdzonym fachowcom. Bo nawet najlepiej przygotowany projekt i użycie najwyższej jakości materiałów nie da wymarzonego efektu bez profesjonalnego wykonania. Łukasz Budzyński, Superdekarz ze Strzyżewa Smykowego podpowiada jak zrobić to prawidłowo

Oczywiście podstawą jest prawidłowo rozmierzony dach i co za tym idzie idealne rozłożenie dachówek. Istotna jest też poprawnie wykonana obróbka komina. Na szczęście nowe technologie i nowoczesne produkty bez wątpienia pomagają w tym fachowcom. Przykładem tego jest taśma uszczelniająca Wakaflex 2 – służąca do  szczelnego połączenia dachówki z elementami przechodzącymi przez połać dachową.

Jednak szczególną uwagę przy budowie dachu należy zwrócić na poprawnie wykonaną wentylację, w tym prawidłowe zamontowanie kratek wentylacyjnych i taśm uszczelniająco-wentylacyjnych oraz przemyślane rozmieszczenie dachówek wentylacyjnych.

Poza tym, przy pracach izolacyjnych pamiętajmy też o użyciu odpowiedniej foli dachowej, która w żadnym wypadku nie może być uszkodzona, bo wtedy woda będzie mogła wnikać do wnętrza i nie będzie odpowiednio chroniła dachu przed wilgocią.

Zawilgocone ocieplenie traci właściwości izolacyjne. A dodatkowo prawidłowa wentylacja pokrycia pozwoli nie tylko zoptymalizować efektywność izolacji cieplnej, ale też uchroni więźbę przed zawilgoceniem, a co za tym idzie – osłabieniem konstrukcji dachu.

Czytaj także: Lakier, bejca, a może impregnat? Wybieramy odpowiedni preparat do ochrony drewna

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!