Najlepsze Domy
Hydroizolacja dachów płaskich

Hydroizolacja dachów płaskich

Membrana EPDM charakteryzuje się wysoką trwałością przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Fot. Galeco
Membrana EPDM charakteryzuje się wysoką trwałością przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Fot. Galeco
Przedstawiamy nowoczesny i przyjazny środowisku sposób na hydroizolację dachów płaskich.

Jeszcze do niedawna hydroizolacja dachów płaskich wiązała się z koniecznością położenia na nich mało estetycznej papy. Rozwój technologii pozwala jednak na zastosowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest membrana EPDM - szybka i prosta w montażu, ale także – co może najistotniejsze – przyjazna środowisku.

Podstawę systemu stanowi syntetyczna membrana gumowa. Produkt jest przykładem jednej z najbardziej przyjaznych środowisku izolacji dachowej. EPDM to materiał chemicznie martwy, a co za tym idzie, w czasie jego użytkowania nie dochodzi do ulatniania się do otoczenia szkodliwych substancji. Jest on ponadto kompatybilny z dachami zielonymi oraz ogniwami fotowoltaicznymi, co również wpływa pozytywnie na środowisko.

Membrana EPDM charakteryzuje się wysoką trwałością przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia oraz przerastanie korzeni. Rozwiązanie pomyślnie przeszło testy wytrzymałościowe i wykazuje wyjątkową odporność na promieniowanie UV, czynniki atmosferyczne czy mikroorganizmy. Membrana zachowuje swoje właściwości fizyczne i mechaniczne przez kilkadziesiąt lat i nie wymaga konserwacji.

W przeciwieństwie do tradycyjnej papy instalacja EPDM jest szybka, a użycie specjalistycznych akcesoriów nie jest konieczne. Układa się ją na zimno, przy pomocy kleju kontaktowego lub pistoletu rozpylającego. Już jedna warstwa pozwala zagwarantować trwałą izolację dachu płaskiego. Co szczególnie istotne, membrana jest lekka, dzięki czemu nie stanowi niepotrzebnego obciążenia stropodachu. Rozwiązanie jest na tyle uniwersalne, iż może być stosowane na każdym typie dachu, a także tarasach, balkonach czy wiatach. Membrana może stanowić wykończenie zadaszenia lub też być podłożem pod płytki, kamienie czy deski tarasowe.

EPDM występuje w 3 standardowych rozmiarach: 3,05 m x 7,62 m, 4,57 m x 7,62 oraz 6,10 m x 7,62 m. Zastosowanie dużych arkuszy dodatkowo przyspiesza montaż i minimalizuje ilość łączeń.

Cena: Membrana EPDM rolka 3,05 m x 7,62 m: 1226,77 brutto

Źródło: Galeco

Zobacz także: Jak przygotować się do rozmowy z dekarzem.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!